Aktualności

Seryjny podpalacz zatrzymany przez ostrołęckich policjantów

Data publikacji 23.05.2023

Kilkanaście godzin wystarczyło policjantom z ostrołęckiego Wydziału Kryminalnego na zatrzymanie mężczyzny, który wzniecił dwa pożary. W ich wyniku uszkodzony został kontener budowlany oraz parasol przed restauracją. Bezmyślny 44-latek usłyszał już zarzuty i przyznał się do ich popełnienia.

W miniony czwartek wieczorem dyżurny ostrołęckich policjantów odebrał zgłoszenie dotyczące pożaru kontenera budowalnego, który znajdował się w centrum miasta. Godzinę później do stanowiska kierowania Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce wpłynęło kolejne zgłoszenie o pożarze. Tym razem spalaniu uległ parasol znajdujący się przed jednym z lokali na terenie gm. Rzekuń. Pożary zostały ugaszone przez strażaków. Wartość strat w wyniku podpaleń oszacowano na kwotę kilkunastu tysięcy złotych.

Wszystko wskazywało na to, że policjanci mają do czynienia z podpaleniami. Zaangażowanie policjantów szybko przyniosło oczekiwany efekt. Kryminalni ustalili tożsamość podejrzewanego o popełnienie tych przestępstw mężczyzny. Okazał się nim 44-letni mieszkaniec powiatu ostrołęckiego.

Podpalacz został zatrzymany w miniony piątek w rejonie ostrołęckiej plaży miejskiej. Został przetransportowany do ostrołęckiej komendy i osadzony w policyjnym areszcie. Mężczyźnie zostały przedstawione zarzuty dotyczące zniszczenia mienia, do których się przyznał. Grozi mu do 5 lat więzienia.

Autor: kom. Tomasz Żerański

Powrót na górę strony