Aktualności

Dzielnicowi i profilaktycy uczyli najmłodszych bezpieczeństwa w ramach Mazowieckiego Tygodnia Bezpieczeństwa

Data publikacji 17.05.2023

Edukacja dzieci z zakresu bezpiecznych zachowań na drodze, to jedno z zadań ostrołęckich policjantów. Dobre nawyki w tym zakresie wpływają na większe bezpieczeństwo najmłodszych, a w przyszłości dorosłych uczestników ruchu drogowego. Dzielnicowy z Posterunku Policji w Baranowie prowadził z uczniami spotkania profilaktyczne w tym zakresie w ramach Mazowieckiego Tygodnia Bezpieczeństwa. Natomiast w Przedszkolu Miejskim „Kraina Przygód” miało miejsce rozstrzygnięcie konkursu „ Bezpieczni w drodze do Przedszkola”.

Głównym tematem spotkania było bezpieczeństwo w ruchu drogowym, dlatego funkcjonariusz przypomniał najmłodszym podstawowe zasady i przepisy w tym zakresie z uwzględnieniem na ruch pieszy. Policjant wskazał na konkretnych przykładach dlaczego tak ważna jest jazda w foteliku, zapinanie pasów bezpieczeństwa, a także konieczność noszenia elementów odblaskowych.

W Przedszkolu Miejskim „Kraina Przygód” miało miejsce rozstrzygnięcie konkursu „ Bezpieczni w drodze do Przedszkola”, podczas którego również policjanci przybliżyli dzieciom tematykę związaną z bezpieczeństwem na drodze. Wykorzystali podczas działań profilaktycznych fotelik samochodowy, aby na konkretnych przykładach pokazać, jak ważne jest jego używanie. Działania były prowadzone w ramach Mazowieckiego Tygodnia Bezpieczeństwa, który trwa od 11 do 19 maja bieżącego roku.

Dalsze działania już wkrótce.

 

kom. Tomasz Żerański
KMP Ostrołęka

Powrót na górę strony