Aktualności

Ujęcie obywatelskie pijanego kierowcy - podziękowania od Komendanta ostrołęckich policjantów

Data publikacji 10.05.2023

Postawą godną naśladowania wykazał się 42-letni ostrołęczanin, który udaremnił dalszą jazdę poprzez zabranie kluczyków ze stacyjki pijanemu kierowcy, który swoją jazdą stwarzał zagrożenie zarówno dla siebie, jak i innych użytkowników dróg. Do zdarzenia doszło w na drodze krajowej o numerze 61. W ten sposób być może uratował życie nie tylko samemu bezmyślnemu kierowcy, ale również innym uczestnikom ruchu drogowego. Komendant Miejski Policji w Ostrołęce insp. Mirosław Olszewski kieruje słowa uznania i podziękowania za obywatelską postawę, jaką wykazał się ostrołęczanin.

Rośnie liczba osób, dla których nie ma społecznego przyzwolenia na tak nieodpowiedzialne zachowanie, jakim jest  jazda pod wpływem alkoholu.

Nigdy nie powinniśmy się godzić z takim zachowaniem, nie myślmy, że zrobi to za nas ktoś inny. Widząc tak bezmyślną osobę powinniśmy zareagować. Czasem wystarczy jeden telefon, aby zapobiec tragedii.

Wczoraj popołudniu 42 - letni mieszkaniec Ostrołęki jadąc ul. Mostową w kierunku Warszawy zauważył osobowa toyotę, której styl jazdy wskazywał na to, że jej kierowca może być pijany.

Widząc całą sytuację na ul. Warszawskiej mężczyzna zdołał zatrzymać podejrzany pojazd. Od jego kierowcy wyraźnie czuć było alkohol. W związku z powyższym ostrołęczanin wyjął ze stacyjki kluczyki, aby udaremnić nieodpowiedzialnemu kierowcy dalszą jazdę i powiadomił o sytuacji dyżurnego ostrołęckich policjantów.

Kierujący toyotą został poddany badaniu trzeźwości, alkomat wykazał w jego organizmie ponad 3,7 promila alkoholu. W związku z powyższym policjanci zatrzymali 52-latkowi prawo jazdy. Niebawem odpowie on za swoje zachowanie przed sądem. Oprócz odpowiedzialności karnej czeka go także wysoka kara finansowa mogąca sięgnąć nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych.

Przypominamy: już samo kierowanie pojazdem mechanicznym będąc w stanie nietrzeźwości jest PRZESTĘSTWEM zagrożonym karą do dwóch lat pozbawiania wolności.

Komendant Miejski Policji w Ostrołęce insp. Mirosław Olszewski kieruje słowa uznania dla obywatelskiej postawy mieszkańca naszego miasta.

Zdecydowana reakcja ostrołęczanina udaremniła dalszą jazdę pijanemu kierowcy. Dzięki  temu, być może uniknięto  tragedii na drodze, jaką bez wątpienia jest wypadek drogowy.

Pamiętajmy, że wsiadanie do pojazdu pod wpływem alkoholu jest z najgorszych decyzji, jaka możemy podjąć w naszym życiu.

 

kom. Tomasz Żerański
KMP Ostrołęka

Powrót na górę strony