Aktualności

Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym – eliminacje powiatowe

Data publikacji 25.04.2023

W miniony piątek w Szkole Podstawowej w Piskach odbyły się powiatowe eliminacje do XLIV Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. W zawodach wzięło udział 31 uczniów ze szkół podstawowych z terenu powiatu ostrołęckiego. Zwycięzcy eliminacji powiatowych będą reprezentowali nasz region w eliminacjach rejonowych, które odbędą się 28 kwietnia br. w Przasnyszu.

Uczniowie szkół podstawowych powiatu ostrołęckiego mieli okazję uczestniczyć w miniony piątek w kolejnej edycji Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Gospodarzem tegorocznego turnieju była Szkoła Podstawowa w Piskach, a udział w nim wzięli uczniowie ze szkół podstawowych w Zawadach, Baranowie, Olszewie-Borkach, Goworowie, Rzekuniu, Piskach i Czerwinie.

Celem turnieju jest popularyzowanie wśród dzieci i młodzieży przepisów ruchu drogowego i zasad poruszania się po drogach. Do powiatowych eliminacji zgłosiło się 9 drużyn, 5 w kategorii wiekowej „10-12 lat” i 4 w kategorii ,,powyżej 12 lat”.

Uczniowie szkół podstawowych mieli do rozwiązania dwa testy. Pierwszy test zawierał 25 pytań związanych z ogólnymi zasadami bezpieczeństwa w ruchu drogowym, drugi - 10 zagadnień polegających na ustaleniu kolejności przejazdu przez skrzyżowanie.

W I grupie wiekowej, I miejsce zdobyła drużyna ze Szkoły Podstawowej w Olszewie-Borkach: Patrycja Zielonka, Lena Stepnowska, Jan Muszyński i Tymoteusz Makowski.

Z kolei w II grupie wiekowej – Szkoła Podstawowa w Zawadach: Otylia Olender, Adam Kaczor, Marcin Szyszka.

Zawodnicy otrzymali dyplomy za udział w turnieju oraz nagrody i upominki ufundowane przez Starostę Ostrołęckiego.

Nad prawidłowym przebiegiem eliminacji czuwali pracownicy Starostwa Powiatowego w Ostrołęce oraz funkcjonariusze ostrołęckiej drogówki i Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce.

 

Wszystkim uczestnikom turnieju serdecznie gratulujemy wiedzy i mamy nadzieję, że zdobyte umiejętności będą dobrze wykorzystywane na naszych drogach.

_________________________________

kom. Tomasz Żerański

Komenda Miejska Policji w Ostrołęce

Powrót na górę strony