Aktualności

Ujęcie obywatelskie pijanego kierowcy - podziękowania od Komendanta ostrołęckich policjantów

Data publikacji 24.04.2023

Postawą godną naśladowania wykazał się funkcjonariusz Służby Więziennej, który dziś rano udaremnił dalszą jazdę poprzez zabranie kluczyków ze stacyjki pijanemu kierowcy, który uderzył w drzewo. Do zdarzenia doszło w rejonie przedszkola. W ten sposób być może uratował życie nie tylko samemu bezmyślnemu kierowcy, ale również innym uczestnikom ruchu drogowego. Komendant Miejski Policji w Ostrołęce insp. Mirosław Olszewski kieruje słowa uznania i podziękowania za obywatelską postawę, jaką wykazał się funkcjonariusz z zaprzyjaźnionej służby mundurowej.

 Rośnie liczba osób, dla których nie ma społecznego przyzwolenia na tak nieodpowiedzialne zachowanie, jakim jest  jazda pod wpływem alkoholu.

Nigdy nie powinniśmy się godzić z takim zachowaniem, nie myślmy, że zrobi to za nas ktoś inny. Widząc tak bezmyślną osobę powinniśmy zareagować. Czasem wystarczy jeden telefon, aby zapobiec tragedii.

Dziś o godzinie 7 rano funkcjonariusz Zakładu Karnego w Przytułach Starych wychodząc do pracy na parkingu znajdującym się na osiedlu Centrum usłyszał huk, po czym zauważył, że osobowa toyota uderzyła w drzewo.

Widząc sytuacje funkcjonariusz natychmiast podbiegł do rozbitego auta, aby udzielić jego kierowcy pierwszej pomocy. Jednak kierujący toyotą nie doznał poważnych obrażeń ciała, natomiast wyraźnie czuć było od niego alkohol. W związku z powyższym strażnik więzienny wyjął ze stacyjki kluczyki, aby udaremnić nieodpowiedzialnemu kierowcy dalszą jazdę i powiadomił o sytuacji dyżurnego ostrołęckich policjantów.

Kierujący toyotą został poddany badaniu trzeźwości, alkomat wykazał w jego organizmie ponad 2,5 promila alkoholu. W związku z powyższym policjanci zatrzymali 61-latkowi prawo jazdy. Niebawem odpowie on za swoje zachowanie przed sądem. Oprócz odpowiedzialności karnej czeka go także wysoka kara finansowa mogąca sięgnąć nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych.

Przypominamy: już samo kierowanie pojazdem mechanicznym będąc w stanie nietrzeźwości jest PRZESTĘSTWEM zagrożonym karą do dwóch lat pozbawiania wolności.

Komendant Miejski Policji w Ostrołęce insp. Mirosław Olszewski kieruje słowa uznania dla obywatelskiej postawy naszego kolegi z zaprzyjaźnionej służby mundurowej.

Zdecydowana reakcja funkcjonariusza udaremniła dalszą jazdę pijanemu kierowcy. Dzięki  temu, być może uniknięto   tragedii na drodze, jaką bez wątpienia jest wypadek drogowy.

Pamiętajmy, że wsiadanie do pojazdu pod wpływem alkoholu jest z najgorszych decyzji, jaka możemy podjąć w naszym życiu.

 

kom. Tomasz Żerański
KMP Ostrołęka

 

Powrót na górę strony