Aktualności

ODWIEDZILI SIEDZIBĘ OSTROŁĘCKICH POLICJANTÓW - ROZMAWIANO O BEZPIECZEŃSTWIE Z PRZEDZSZKOLAKAMI Z PRZEDSZKOLA „BAJECZKA”

Data publikacji 21.04.2023

Kolejne spotkanie dotyczące szeroko pojętego przeprowadzili funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce. Oprócz atrakcji przygotowanych dla dzieci głównymi tematami spotkania było bezpieczeństwo w ruchu drogowym, w domu oraz podczas kontaktów z osobami obcymi . A wszystko po to, aby dzieci były bezpieczne. Tym razem policjanci zaprosili najmłodszych do swojej siedziby. Dziękujemy dyrekcji, pedagogom i przedszkolakom z „Bajeczki” za wizytę i naukę od najmłodszych lat bezpiecznych zachowań.

Wizyta przedszkolaków, czy też uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych w siedzibie ostrołęckiej Policji to jeden z elementów działań informacyjno-edukacyjnych przeprowadzanych przez policjantów zajmujących się szeroko pojętą profilaktyką.

Odwiedzający Komendę Miejską Policji w Ostrołęce dowiadują się wielu ciekawych rzeczy na temat służby w Policji, lecz nie tylko. Ważnym aspektem takich spotkań jest profilaktyka w zakresie różnego rodzaju zagrożeń bezpieczeństwa mieszkańców Ostrołęki i powiatu ostrołęckiego.

Wczoraj ostrołęckich policjantów odwiedzili przedszkolaki z przedszkola „Bajeczka” przy ul. Dobrzańskiego.  Po przywitaniu się najmłodszymi mundurowi omówili bezpieczeństwo w ruchu drogowym ze szczególnym naciskiem przekraczania jezdni, czy poruszania się po jezdni w przypadku braku chodnika lub pobocza.

Ponadto rozmawiano o właściwym zachowaniu w przypadku kontaktów z osobami obcymi, a także prawidłowym postępowaniu w przypadku konieczności wezwania pomocy poprzez numer alarmowy. 

Policjanci przypomnieli dzieciom także, jak ważne są elementy odblaskowe i dlaczego należy je nosić, prezentując jednocześnie to, jak nas widzi kierowca kiedy nasza kurtka jest wyposażona w odblaski.

Najmłodsi mieli okazję zapoznać się także ze sprzętem policyjnym w postaci dronu i radiowozów, który jest na wyposażeniu ostrołęckiej komendy policji.

Jak zwykle podczas takich spotkań oprócz walorów edukacyjnych było także mnóstwo uśmiechu i zabawy. Przedszkolaki z „Bajeczki” wykazały się dużą wiedzą na tematy związane z bezpieczeństwem i chętnie odpowiadały na pytania.

 

kom. Tomasz Żerański
KMP Ostrołęka

Powrót na górę strony