Aktualności

Skuteczna interwencja policjantów wobec pijanego i agresywnego kierowcy

Data publikacji 07.04.2023

Duża aktywność policjantów z Posterunku Policji w Łysych pozwoliła na udaremnienie jazdy pijanemu kierowcy, który stwarzał ogromne zagrożenie nie tylko dla samego siebie, ale i dla innych niewinnych uczestników ruchu drogowego. W trakcie zatrzymania 63-latek zaczął być agresywny, został szybko obezwładniony przez funkcjonariuszy z Łysych. Niebawem odpowie za jazdę w stanie nietrzeźwości, uszkodzenie pojazdu służbowego oraz znieważenie policjantów.

 

Jazda będąc w stanie nietrzeźwości bez względu na to jakim pojazdem się poruszamy jest nie tylko przestępstwem, ale także ogromnym zagrożeniem dla uczestników dróg.

Wczoraj policjanci z Posterunku Policji w Łysych zauważyli osobowego opla, którego styl jazdy wskazywał na to, że może nim kierować pijany kierowca. W związku z powyższym auto zostało zatrzymane do kontroli.

Za jego kierownicą siedział 63-letni mieszkaniec powiatu ostrołęckiego od którego było czuć alkohol. Alkomat wykazał w jego organizmie ponad 2 promile. Mężczyzna w trakcie interwencji zaczął był agresywny w stosunku do interweniujących policjantów, używał wobec niech słów wulgarnych. W pewnym momencie kopnął w radiowóz uszkadzając drzwi.

Funkcjonariusze szybko go obezwładnili i przewieźli do ostrołęckiej komendy. Krewki 63-latek trafił do policyjnego aresztu.

Sprawdzenie go w policyjnej bazie danych wykazało, że jazda pod wpływem promili to nie jest jedyna rzecz którą ma „na sumieniu”. Okazało się, że nie posiadał on prawa jazdy.


Niebawem 63-latek odpowie za jazdę w stanie nietrzeźwości, bez prawa jazdy, znieważenie policjantów oraz uszkodzenie mienia przed sądem.

Przypominamy, że decyzja i kierowaniu pod wpływem alkoholu jest jedną z najgorszych decyzji, jaką możemy podjąć w naszym życiu. Może być ona przyczyną tragedii wielu osób. Pomyślmy o tym zanim będzie za późno.

kom. Tomasz Żerański

Powrót na górę strony