Aktualności

Kolejni uczniowie klas maturalnych mogli przyjrzeć się służbie w Policji. Uwaga, najbliższy nabór już 5 maja br. - zapraszamy do wstąpienia w nasze szeregi

Data publikacji 30.03.2023

Ostrołęccy policjanci przeprowadzili kolejne spotkania z uczniami klas maturalnych. A wszystko po to, aby przybliżyć im służbę w policyjnym mundurze. Jak określiła sama młodzież tego typu spotkania są niezwykle dla cenne i pomagają im przed podjęciem decyzji co do ich przyszłego zawodu. Przypominamy, że najbliższy nabór do Policji ma miejsce 5 maja bieżącego roku. Zapraszamy młodzież do wstąpienia w nasze szeregi.

Wczoraj  ostrołęckich policjantów odwiedzili kolejni uczniowie z klas maturalnych z Zespołu Szkół Powiatowych w Myszyńcu. Gości przywitali policjanci oraz pracownicy Zespołu Kadr i Szkolenia KMP w Ostrołęce.

Na początku młodzież mogła zobaczyć z innej perspektywy służbę w Policji i przyjrzeć się trochę policyjnej „kuchni” . Uczniowie zwiedzili rejon stanowisko kierowania ostrołęckiej jednostki, pomieszczenie, gdzie wydawana jest broń, a także tzw. niebieski pokój i strzelnicę policyjną.  Przyszli maturzyści mogli także obejrzeć policyjną siłownię,  także radiowozy,  policyjne czworonogi i dron będący na wyposażeniu ostrołęckich funkcjonariuszy.

Zainteresowani służbą w Policji otrzymali dokładne informacje o procedurze kwalifikacyjnej przyjęcia do służby oraz wymagań, jakie należy spełnić, aby dostać się do Policji. Została omówiona krok po kroku cała procedura naboru.

Uczniowie klas maturalnych mogli się dowiedzieć się jak wygląda rekrutacja, każdy z jej etapów. Ponadto osoby zainteresowane służbą mogły usłyszeć jakie zadania wykonują policjanci w poszczególnych pionach służbowych.

Po przeprowadzonych spotkaniach kilka osób zadeklarowało chęć wstąpienia w policyjne szeregi. Uczniowie podkreślali przede wszystkim stabilność zatrudnienia jaka jest w służbach mundurowych oraz możliwość pomagania innym.

Przypominamy, że najbliższy nabór do Policji ma miejsce 5 maja bieżącego roku.  Zapraszamy młodzież do wstąpienia w nasze szeregi.

kom. Tomasz Żerański
KMP Ostrołęka

Powrót na górę strony