Aktualności

Nie jesteś pewien, czy możesz wsiąść za tzw. kółko? Nie ryzykuj, zbadaj swoją trzeźwość w siedzibie ostrołęckich policjantów

Data publikacji 24.03.2023

Wraz z nadchodzącym weekendem ostrołęccy policjanci przypominają, że w holu budynku Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce dla wszystkich osób, które chcą sprawdzić swój stan trzeźwości do dyspozycji jest nowoczesny alkomat. Urządzenie dostępne jest przez całą dobę i pozwala na samodzielne sprawdzenie trzeźwości.

Z alkomatu zamontowanego w siedzibie ostrołęckich policjantów skorzystało już wiele ODPOWIEDZIALNYCH osób. Największym „powodzeniem”  urządzenie cieszy się podczas weekendu. Wiele osób, co jest wyrazem ich świadomości i odpowiedzialności, sprawdza stan trzeźwości zanim wsiądzie za kierownicę pojazdu.

Dzięki takiej postawie my, członkowie naszych rodzin oraz inni użytkownicy dróg będziemy bezpieczni. Dlatego policjanci zachęcają do korzystania z urządzenia, które dostępne jest dla mieszkańców przez całą dobę.

Pamiętajmy, że nawet na drugi dzień od spożycia alkoholu w naszym organizmie może znajdować się niedozwolona dawka alkoholu a wsiadanie za kierownicę po alkoholu jest jedną z najgorszych decyzji, jaką możemy podjąć w naszym życiu. Pijani kierowcy to potencjalni zabójcy na drogach.

kom. Tomasz Żerański

 

Powrót na górę strony