Aktualności

Rozmowy policjantów i pedagogów z uczniami o bezpieczeństwie

Data publikacji 23.03.2023

Ostrołęccy policjanci wraz ze pedagogami Szkoły Podstawowej nr 10 w Ostrołęce przeprowadzili działania informacyjno-edukacyjne pn. "Sposoby radzenia sobie z agresją i przemocą". W ramach tych działań został przeprowadzony również konkurs informatyczny pn. " Stop agresji i przemocy w szkole".

Działania profilaktyczne przynoszą zdecydowanie większy efekt, gdy są przeprowadzane przez zorganizowaną grupę specjalistów. Wiedzą o tym ostrołęccy policjanci i kadra pedagogiczna Szkoły Podstawowej nr 10 w Ostrołęce.

Na przełomie lutego i marca br. połączyli siły, aby na terenie ostrołęckiej 10-tki przeprowadzić konkurs informatyczny pn. "Stop agresji i przemocy w szkole".

Spotkanie z policyjnym profilaktykiem, jakie miało miejsce w ubiegłym tygodniu było okazją do rozstrzygnięcia konkursu, wręczenia nagród, dyplomów i wyróżnień w tym konkursie.

Ostrołęcki policjant wskazał uczniom, a także kadrze pedagogicznej szkoły do jakich niewłaściwych zachowań rówieśniczych dochodzi najczęściej na naszym terenie. Przypomniał również o odpowiedzialności karnej nieletnich za niewłaściwe zachowanie, łamanie norm społecznych, zasad panujących w domu i w szkole oraz łamanie obowiązujących przepisów prawa.

Był to także czas na wymianę spostrzeżeń, co do występujących lokalnie problemów i wskazanie sposobu postępowania w przypadku wystąpienia agresji i przemocy rówieśniczej.

Dziękujemy dyrekcji Szkoły Podstawowej nr 10 i osobom zaangażowanym w realizację tego projektu.

Wierzymy, że nasze wspólne działania przyniosą namacalne efekty w sferze poprawy bezpieczeństwa dzieci i młodzieży.

kom. Tomasz Żerański
KMP Ostrołęka

Powrót na górę strony