Aktualności

CHCIAŁA SPRZEDAĆ SUKIENKĘ ZA 40 ZŁOTYCH, A STRACIŁA PRAWIE 2 TYSIĘCE

Data publikacji 23.03.2023

1750 złotych straciła mieszkanka powiatu ostrołęckiego, która chciała sprzedać sukienkę na jednym z portali ogłoszeniowych z używaną odzieżą. W celu otrzymania płatności, kliknęła w przesłany przez rzekomego kupującego link. Wpisała tam swoje dane osobowe oraz hasła dostępu do konta bankowego. Tym samym dała dostęp oszustom do swojego konta. Pamiętajmy, że podczas internetowych transakcji możemy zostać oszukani nie tylko podczas kupna, ale również sprzedaży towarów.

Do ostrołęckich policjantów zgłosiła się mieszkanka powiatu naszego powiatu, która została oszukana podczas sprzedaży w internecie. Kobieta na jednym z portali ogłoszeniowych wystawiła na sprzedaż używaną sukienkę za kwotę 40 złotych.

Po chwili odezwała się do niej osoba zainteresowana zakupem. Po podaniu swojego numeru telefonu, otrzymała wiadomość sms z linkiem. Kobieta po kliknięciu w link została przekierowana na stronę łudząco podobną do strony portalu ogłoszeniowego. Tam 24-latka wpisała swoje dane oraz login i hasło do bankowości elektronicznej. W ten sposób dała oszustom dostęp do swojego konta bankowego. Kiedy kobieta weszła na stronę swojego banku zobaczyła, że z jej konta „zniknęło” 1750  złotych. Zorientowała się, że padła ofiarą oszustwa.

Apelujemy o ostrożność podczas sprzedaży czy zakupów za pośrednictwem internetu. Nigdy nie klikajmy w załączone linki i nie wpisujmy tam żadnych swoich danych, loginów i haseł do kont bankowych. 

 

 

kom. Tomasz Żerański
KMP Ostrołęka

Powrót na górę strony