Aktualności

Podsumowanie działań „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego” - uważajmy na przejściach dla pieszych!

Data publikacji 23.03.2023

Ostrołęccy policjanci, brali udział w ogólnopolskich działaniach pn. „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego". Tego typu działania prowadzone są cyklicznie, aby wpłynąć na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym - zwłaszcza na przestrzeganie przepisów związanych z korzystaniem z dróg przez pieszych. Niestety nie wszyscy stosowali się do obwiązujących przepisów w tym zakresie.

Wczoraj na terenie naszego powiatu prowadzone były działania „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”. Akcja na celu poprawę bezpieczeństwa pieszych i rowerzystów. W ramach działań policjanci kontrolowali stosowanie się do przepisów ruchu drogowego zarówno przez niechronionych uczestników, jak i kierowców.

Podczas akcji policjanci ujawnili 45 wykroczeń, które w zdecydowanej większości były popełnione zarówno przez kierowców, rowerzystów, jak i pieszych. Kierowcy popełniali wykroczenia polegające na przekraczaniu prędkości w rejonie przejść, natomiast piesi przechodzili przez jednię w miejscach niedozwolonych. Natomiast rowerzyści wbrew obowiązkowi zejściu z roweru przejeżdżali przez przejścia. Dodatkowo jeden pieszy przechodząc przez przejście popełnił wykroczenie polegając na korzystaniu przez niego z telefonu.

Apelujemy do wszystkich użytkowników dróg o przestrzeganie przepisów oraz zachowanie ostrożności i rozwagi podczas poruszania się po drodze.

Kierowcy powinni pamiętać, że dojeżdżając do przejść dla pieszych powinni zdecydowanie zmniejszyć prędkość i w razie potrzeby zatrzymać pojazd.

Jednak, aby być bezpiecznym to trzeba być widocznym, dlatego prosimy pieszych i rowerzystów o noszenie elementów odblaskowych, w które potrafią uratować życie.

Podarujmy naszym bliskim kamizelkę odblaskową, być może to będzie dla nich najlepszy prezent jaki otrzymają, ponieważ uratuje im to co najcenniejsze...życie.

kom. Tomasz Żerański
KMP Ostrołęka

Powrót na górę strony