Aktualności

Spotkanie policjantów z sołtysami - rozmawiano o bezpieczeństwie

Data publikacji 23.03.2023

W sobotę miało miejsce spotkanie z sołtysami, które okazało się świetną okazją do przekazania treści profilaktycznych. Sołtysi, jako przedstawiciele lokalnego samorządu - najbliżsi społeczeństwu wiedzą najlepiej o jakich problemach trzeba rozmawiać. Debata z policyjnymi profilaktykami było wypełnione takimi treściami i wskazówkami, jak wspólnie dbać o bezpieczeństwo.

III Turniej Sołtysów i Liderów Wiejskich odbył się w minioną sobotę w świetlicy wiejskiej w Nowej Wsi Wschodniej. Wzięli w nim udział nie tylko Sołtysi i osoby zaangażowane w sprawy lokalnej społeczności, lecz również osoby z zaprzyjaźnionych gmin innych powiatów, policjanci, przedstawiciele Starostwa Powiatowego w Ostrołęce, Wójt Gminy Rzekuń i przedstawiciele koła gospodyń wiejskich.

Wszyscy jednogłośnie byli zdania, że współpraca w ramach dążenia do wspólnego dobra jest niezwykle ważna. Z punktu widzenia Policji - ukierunkowana jest ona na szeroko pojętej bezpieczeństwo naszych mieszkańców. O tym właśnie mówili nasi policjanci - kom. Tomasz Chrzanowski i st. asp. Krzysztof Kolator, którzy skupili się tym razem na ochronie danych osobowych, danych służących do obsługi bankowości internetowej oraz oszustw dokonywanych podczas transakcji kupna - sprzedaży za pomocą wszelkiego rodzaju platform zakupowych.

To kolejny przykład dobrej współpracy w sferze poprawy bezpieczeństwa na terenie powiatu ostrołęckiego.

 

kom. Tomasz Żerański
KMP Ostrołęka

Powrót na górę strony