Aktualności

Potrącenie na oznakowanym dla przejściu dla pieszych

Data publikacji 23.03.2023

Wczoraj na terenie Ostrołęki doszło do potrącenia, w wyniku którego 70-letni mieszkaniec Ostrołęki został zabrany do szpitala. Apelujemy do kierowców, aby zbliżając się do przejścia dla pieszych zawsze zmniejszyli prędkość i dokładnie się rozglądali, czy nie znajdują na nim się piesi. Natomiast piesi powinni pamiętać, że nawet najnowocześniejszy samochód nie potrafi zatrzymać się w miejscu. Rowerzyści nie powinni zapominać o tym, że na oznakowanym przejściu zawsze powinni zejść z roweru i go przeprowadzić. Dzięki takim działaniom kierowca ma więcej czasu na reakcje i zapobiegnięcie ewentualnego potrącenia.

Zdarzenie miało miejsce wczoraj na ul. 11 Listopada w Ostrołęce. Na miejsce skierowano mundurowych z ostrołęckiej drogówki oraz służby ratunkowe.

Według wstępnych ustaleń ostrołęckich policjantów 37-letnia kierująca citroenem z powiatu makowskiego potrąciła na  przejściu dla pieszych 70-letniego ostrołęczanina. Senior w trakcie przekraczania jezdni nie zszedł z roweru, tylko odpychał się jedną nogą. W wyniku zdarzenia mężczyzna trafił do szpitala.

Dalsze postępowanie w tej sprawie prowadzą policjanci z ostrołęckiego Wydziału Dochodzeniowo - Śledczego. 

 

kom. Tomasz Żerański
KMP Ostrołęka

Powrót na górę strony