Aktualności

Dzień przedsiębiorczości w Komendzie Miejskiej Policji w Ostrołęce

Data publikacji 23.03.2023

Z możliwości obserwacji codziennej pracy naszych mundurowych w Komendzie Miejskiej Policji w Ostrołęce w ramach tegorocznego "Dnia przedsiębiorczości" skorzystały uczennice Zespołu Szkół Zawodowych nr 2 w Ostrołęce. Uczennice poznały policyjną służbę z bliska oraz miały okazję obejrzeć sprzęt policyjny będący na wyposażeniu ostrołęckich policjantów. Być może dzięki takim spotkaniom w przyszłości zasilą szeregi ostrołęckich funkcjonariuszy.

Uczennice Zespołu Szkół Zawodowych nr 2 w Ostrołęce spędziły kilka godzin w Zespole ds. Profilaktyki Społecznej, Nieletnich i Patologii Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce.

Zapoznały się również z funkcjonowaniem innych komórek naszej jednostki, rozmawiały z ostrołęckimi dzielnicowymi oraz dzielnicowym z Komisariatu Policji w Myszyńcu i Kierownikiem Posterunku Policji w Baranowie.

Dużą uwagą uczennic cieszył się sprzęt policyjny - m. in. dron służący do działań poszukiwawczych, akcji realizowanych przez Wydział Ruchu Drogowego i innych działań związanych z realizacją codziennych zadań przez ostrołęcką Policję.

Duże zainteresowanie wzbudziła też służba policyjnych profilaktyków, czy też rola negocjatora policyjnego i kwestie odnoszące się do naboru do służby w Policji.

Dziękujemy za wspólnie spędzony czas i życzymy sukcesów w sferze zawodowej uczniów Zespołu Szkół Zawodowych nr 2 w Ostrołęce.

kom. Tomasz Żerański
KMP Ostrołęka

Powrót na górę strony