Aktualności

POLICJANCI Z MAZOWIECKIEJ GRUPY SPEED SKUTECZNIE ELIMINUJĄ „PIRATÓW” DROGOWYCH

Data publikacji 21.03.2023

Zapewne na długo pierwszy dzień wiosny zapamięta nieodpowiedzialny mieszkaniec powiatu ostrołęckiego, który dziś rano pomylił drogę publiczną z torem wyścigowym. Mężczyzna, jadąc z prędkością ponad dwukrotnie większą, niż pozwalają na to przepisy, wyprzedzał inny pojazd na oznakowanym przejściu dla pieszych. Na szczęście w pobliżu służbę pełnili policjanci z ostrołęckiej drogówki, którzy przerwali niebezpieczną jazdę kierowcy opla. Kierowca swoją jazdą pozbawił siebie prawa jazdy, otrzymał też mandat w kwocie 3500 złotych i 29 punktów karnych. Teraz, aby odzyskać swoje uprawnienia do kierowania pojazdami, będzie musiał zdać ponowny egzamin.

Brawura i niedostosowanie prędkości do warunków na drodze jest najczęstszą przyczyną drogowych tragedii. Niestety wielu kierowców dalej uważa, że przepisy ruchu drogowego nie są stworzone dla nich i nie muszą się do nich stosować. Dlatego policjanci z ostrołęckiego Wydziału Ruchu Drogowego KMP W Ostrołęce, którzy wchodzą w skład Mazowieckiej Grupy SPEED 24 - godziny na dobę uważnie kontrolują prędkość zmotoryzowanych. Wszystko po to, aby ograniczyć do maksimum ilość osób zabitych i rannych w wypadkach drogowych.
 
We wtorek (21.03) rano jeden z takich patroli dbał o bezpieczeństwo w ruchu drogowym na terenie gm. Troszyn. W pewnym momencie funkcjonariusze zauważyli opla, który poruszał z prędkością ponad dwukrotnie większą, niż pozwalają na to przepisy. Na ograniczeniu do 50 km/h. jechał aż 112 km/h.
 
Jednak to nie wszystko, kierowca opla jadąc z nadmierną prędkością, wyprzedzał na oznakowanym przejściu dla pieszych inny pojazd. Na szczęście na przejściu nie znajdowali się piesi.
 
Po zatrzymaniu do kontroli opla okazało się, ze za jego kierownicą siedzi 27-letni mieszkaniec powiatu ostrołęckiego. Mężczyzna Za swoje niebezpieczne manewry został ukarany mandatem karnym w kwocie 3500 złotych, zatrzymano mu także prawo jazdy. Ponadto do jego konta kierowcy zostało dodanych 29 punktów karnych, co oznacza, że będzie musiał zdać ponowny egzamin na prawo jazdy.
 
Policjanci apelują do wszystkich uczestników ruchu drogowego o rozwagę. Nadmierna prędkość jest wciąż jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych, które niejednokrotnie kończą się tragicznie. Wsiadając za kierownicę, bądźmy świadomymi użytkownikami dróg.
 
kom. Tomasz Żerański
KMP Ostrołęka
 
Powrót na górę strony