Aktualności

Policjanci z Ostrołęki dbają o bezpieczeństwo na targowiskach - trwają policyjne działania

Data publikacji 14.03.2023

Policjanci z ostrołęckiego wydziału kryminalnego, patrolowego i prewencji w trosce o bezpieczeństwo osób przebywających na Targowisku Miejskim od rana prowadzą działania ukierunkowane na przeciwdziałanie kradzieżom kieszonkowym oraz kradzieżom mienia pozostawionego w pojazdach na parkingach. Na uwagę zasługuje fakt, że od momentu rozpoczęcia działań nie odnotowano w tych miejscach kradzieży.

Policjanci z Ostrołęki cały czas szukają nowych sposobów docierania z działaniami prewencyjnymi do szerszej grupy odbiorców. Działania takie są bardzo ważne w kontekście zapobiegania różnego rodzaju przestępstwom, które są najbardziej uciążliwe społecznie społecznie.

Często w ferworze zakupów, roztargnienia zapominamy o podstawowych zasadach bezpieczeństwa. Dlatego wychodząc naprzeciw tego rodzaju zagrożeniom policjanci trzech ostrołęckich wydziałów kryminalnego, patrolowego i prewencji połączyli siły, aby przeciwdziałać tego rodzaju przestępczości przeprowadzając działania pt. ‘’Rynek”. W działaniach biorą udział zarówno policjanci umundurowani, jak i Ci po cywilnemu.

Oprócz fizycznego dbania o bezpieczeństwo osób przebywających na rynku policjanci przekazują także ulotki dotyczące, m.in. sposobu działania kieszonkowców. Spotkanie te były także doskonałą okazją do porozmawiania z seniorami na temat najczęściej stosowanych metod przez sprawców przestępstw, m.in. na wnuczka i na policjanta. Podczas rozmów mundurowi wskazują, jak mieszkańcy mają się zachować w takich sytuacjach.

Ponadto  policjanci w działaniach oraz  podczas codziennej służby rozpowszechniają informacje dotyczące aplikacji „Moja Komenda” i Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, gdzie krok po kroku pokazywano, jak korzystać z nowych narzędzi teleinformatycznych, które poprawiają nasze bezpieczeństwa  oraz ułatwiają kontakt z dzielnicowym naszego rejonu.

W działaniach uczestniczą także funkcjonariusze Państwowej Straży Rybackiej. Na uwagę zasługuje fakt, że od momentu rozpoczęcia działań nie odnotowano w tych miejscach kradzieży.

kom. Tomasz Żerański
KMP Ostrołęka

 

Powrót na górę strony