Aktualności

Stanowcze NIE dla domowych agresorów - kolejny musiał opuścić dom i otrzymał zakaz zbliżania się do swojej żony

Data publikacji 13.03.2023

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce niemal każdej doby pomagają ofiarom przemocy domowej izolując sprawców od ich ofiar. Mundurowi wczoraj kolejny raz skorzystali z uprawnień, jakie daje im nowa ustawa antyprzemocowa. Policjanci wydali wobec podejrzanego o stosowanie przemocy domowej nakaz opuszczenia mieszkania i zakaz zbliżania się do swojej żony. Przypominamy, że policjanci zawsze wobec osób dopuszczających się domowej przemocy zawsze będą działali zdecydowanie.

Ostrołęccy policjanci podczas weekendu zostali wezwani na interwencję do jednego z mieszkań na terenie Ostrołęki, gdzie 30-latek będąc pod wpływem alkoholu dopuszczał się przemocy fizycznej i psychicznej wobec swojej żony.  Świadkiem awantur było, m.in. kilkuletnie dziecko.

W związku z powyższym mężczyzna został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. Po rozpoznaniu sytuacji funkcjonariusze uznali za stosowne zastosować wobec agresora nakaz opuszczenia lokalu oraz zakaz zbliżania się do pokrzywdzonej.

Jeszcze raz apelujemy do świadków tego rodzaju awantur o odpowiednią reakcję. Nasza odpowiedzialna postawa pozwoli na przerwanie jednym telefonem dramatu, który czasami w danej rodzinie trwa od wielu lat, ponieważ często ofiary takich przestępstw nie są w stanie poprosić o pomoc.

 

kom. Tomasz Żerański

Powrót na górę strony