Aktualności

Ostrołęccy policjanci zwalczają pijanych kierowców, którzy są ogromnym zagrożeniem na drogach

Data publikacji 13.03.2023

Tylko podczas minionej doby ostrołęccy policjanci udaremnili jazdę czterem nieodpowiedzialnym kierowców, którzy zdecydowali się wsiąść za kierownicę na „podwójnym gazie’’. Kierującym zatrzymano prawa jazdy, w najbliższym czasie będą oni odpowiadać karnie i finansowo za swoje bezmyślne postępowanie. Nałożona na nich grzywna może wynieść nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych. Niechlubny rekordzista został zatrzymany przez policjantów z Komisariatu Policji w Myszyńcu – bezmyślny kierowca vw wydmuchał w policyjny alkomat prawie 4 promile alkoholu. To jednak nie wszystkie jego grzechy…

 

Zapewnienie bezpieczeństwa w ruchu drogowym dla policjantów z Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce jest kwestią kluczową.  Dlatego każdej doby na drogach naszego miasta i powiatu mundurowi kontrolują stan trzeźwości kierujących.

Podczas minionego weekendu policjanci zatrzymali czterech niebezpiecznych kierowców, którzy poruszali się po drogach publicznych pod wpływem alkoholu.

Niechlubnym rekordzistą okazał się mieszkaniec powiatu ostrołęckiego, jego zatrzymanie miało miejsce w sobotnie popołudnie. Wtedy to policjanci z Komisariatu Policji w Myszyńcu zauważyli osobowego vw, którego styl jazdy wskazywał na to, że za jego kierownicą znajduje się pijany kierowca. Auto poruszało się całą szerokością jezdni stwarzając ogromne zagrożenie w ruchu drogowym - pojazd został sprawnie zatrzymany do policyjnej kontroli.

Przeprowadzone badanie trzeźwości wykazało, że kierujący vw 33-letni mieszkaniec powiatu ostrołęckiego wydmuchał w policyjny alkomat prawie 4 promile alkoholu. Jednak to nie wszystko, sprawdzenie go w policyjnej bazie danych wykazało, że nie posiada on prawa jazdy, gdyż zostało mu one cofnięte!

 W związku z powyższym vw został odholowany na policyjny parking, natomiast 33-latek niebawem odpowie za swoje zachowanie przed sądem. Czeka go również wysoka kara finansowa mogąca sięgnąć nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych.

Bądźmy odpowiedzialni – nigdy nie wsiadajmy za tzw. kółko będąc pod wpływem alkoholu, bądź środków odurzających.

Jedna nieprzemyślana decyzja może przekreślić życie nasze, naszych bliskich, bądź zupełnie niewinnych osób.

 

kom. Tomasz Żerański
KMP Ostrołęka

 

Powrót na górę strony