Aktualności

Masz wiedzę o przestępstwach popełnianych przez nastolatków - poinformuj o tym policjantów pod specjalnym numerem telefonu

Data publikacji 13.03.2023

Przypominamy: policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce kontynuują rozpoczętą już w maju ubiegłego roku akcję informacyjną skierowaną głównie na bezpieczeństwo młodzieży. W ramach działań został uruchomiony numer telefonu pod który można zgłaszać informację dotyczące przestępstw popełnionych przez osoby nieletnie. Jednocześnie przypominamy, że nastolatkowie nie są bezkarni i odpowiadają za swoje postępowanie przed Sądem Rodzinnym i Nieletnich. Tego rodzaju zgłoszenia można przekazywać bezpośrednio do Zespołu do Spraw Profilaktyki Społecznej Nieletnich i Patologii pod numery telefonów 47 704 14 89, bądź 47 704 14 98.

Mundurowi z ostrołęckiego Wydziału Prewencji, Komisariatu Policji w Myszyńcu oraz posterunków policji zlokalizowanych terenie powiatu ostrołęckiego każdego roku przeprowadzają setki spotkań profilaktycznych skierowanych do dzieci i młodzieży. Wszystko po to, aby byli oni bezpieczni.

Jednak dbając o dobro małoletnich policjanci działają dwutorowo, obok profilaktyki cały czas prowadzą rozpoczętą jeszcze w maju ubiegłego roku akcję informacyjną skierowaną do młodzieży i ich rodziców.

Zdajemy sobie sprawę, że niektórzy nastolatkowie, czy rodzice być może ze strachu przed ewentualnym sprawcą, bądź wstydu nie mają odwagi, aby zgłosić fakt przestępstw popełnianych przez osoby nieletnie.

Dlatego wychodząc naprzeciw tego rodzaju sytuacjom policjanci z ostrołęckiego Zespołu do Spraw Profilaktyki Społecznej Nieletnich i Patologii uruchomili numer telefonu pod który można zgłaszać przypadki np. kradzieży, wymuszeń rozbójniczych,  pobić, czy też bójek popełnianych przez osoby nieletnie. 

Przypominamy również, że osoby nieletnie nie są jak niektórym błędnie się wydaje bezkarne. Odpowiadają one za swoje postępowanie przed Sądem Rodzinnym i Nieletnich, który dysponuje dużą ilością środków karnych i wychowawczych.

Informację o przestępstwach popełnionych przez nastolatków można zgłaszać pod bezpośrednie numery telefonów do Zespołu do Spraw Profilaktyki Społecznej i Patologii pod numerami 47 704 14 89, bądź 47 704 14 98.

kom. Tomasz Żerański
KMP Ostrołęka

 

Powrót na górę strony