Aktualności

Zdecydowała się na jazdę bmw będąc pod wpływem promili - to był błąd

Data publikacji 09.03.2023

Wczoraj policjanci z Ostrołęki prowadzili działania prewencyjne promujące bezpieczeństwo wśród kobiet. Z okazji Dnia Kobiet mundurowi kontrolowanym Paniom wręczali kwiaty oraz składali życzenia. Przedstawicielki płci pięknej w tym wyjątkowym Dniu mogli liczyć za niegroźne wykroczenia na upomnienia. Zanotowano także sytuację, podczas których policyjna kontrola nie mogła zakończyć się na pouczeniu. Jedną z takich sytuacji jest właśnie jazda pod wpływem alkoholu.

Podczas prowadzonej akcji z okazji Dnia Kobiet policjanci z ostrołęckiej drogówki zatrzymali do kontroli bmw. Za jego kierownicą znajdowała się 36- letnia mieszkanka powiatu ostrołęckiego.

Już pierwsze sekundy policyjnej kontroli wskazywały na to, że kobieta może być pod wpływem promili, czuć od niej było alkohol.

Przeprowadzone badanie trzeźwości potwierdziło tylko podejrzenia funkcjonariuszy, alkomat wykazał w jej organizmie prawie promil alkoholu.

W związku z powyższym 36 - latce zatrzymano prawo jazdy. Niebawem odpowie ona za swoje popełnione przestępstwo przed sądem.

Przypominamy: kierowanie pojazdem będąc w stanie nietrzeźwości jest zagrożona karą do 2 lat pozbawienia wolności.

 

kom. Tomasz Żerański

 

 

Powrót na górę strony