Aktualności

Policyjne działania pn. "Pasy" już w najbliższą niedzielę - bądźmy odpowiedzialnymi kierowcami - zapinajmy pasy.

Data publikacji 16.06.2017

Policjanci ostrołęckiego wydziału ruchu drogowego 18 czerwca bieżącego roku przeprowadzą wzmożone działania pn. "Pasy". Akcja ma na celu poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Przypominamy, że prawidłowo zapięte pasy bezpieczeństwa potrafią uratować od kalectwa, a nawet śmierci. Zapinajmy pasy sami, a także stosujmy taki obowiązek w stosunku do naszych dzieci.

Jak pokazują liczne przykłady wiele z zaistniałych zdarzeń drogowych mogłoby się zakończyć tylko zniszczeniami pojazdów, a nie urazami ich uczestników, gdyby tylko kierowcy oraz pasażerowie stosowali się do obowiązku zapinania pasów bezpieczeństwa.

 

Niestety pomimo apeli w dalszym ciągu zdarzają się kierujący, którzy nie przestrzegają, a wręcz lekceważą obowiązek, jakim jest jazda w zapiętych pasach bezpieczeństwa. Dlatego w najbliższą niedzielę policjanci ostrołęckiej drogówki będą prowadzili wzmożone działania skierowane na kontrolę obowiązku zapinania pasów bezpieczeństwa, a także przewożeniu dzieci zgodnie z obowiązującymi przepisami.

 

mł. asp. Tomasz Żerański

KMP Ostrołęka

Powrót na górę strony