Aktualności

Potrącenie rowerzystki - zachowajmy czujność w rejonie przejść dla pieszych

Data publikacji 03.03.2023

67 - letnia mieszkanka Ostrołęki została potrącona przez kierowcę peugeota na ul. Steyera w Ostrołęce. Rowerzystka pokonywała przejście przejazdem dla rowerzystów. Zwracamy się zarówno do kierowców, jak i rowerzystów, z apelem o ostrożność. Kierowców podczas zbliżania się do przejść dla pieszych prosimy o zdecydowane zmniejszenie prędkości. Do pieszych natomiast kierujemy apel o dokładne rozejrzenie się zanim wykonają tzw. pierwszy krok. Takie działanie wskazane jest nawet kiedy dla pieszych pali się światło zielone. Piesi powinni również pamiętać, że pomimo pierwszeństwa, to właśnie on są za przegranej pozycji w zderzeniu z samochodem.

 

Informacja o zdarzeniu trafiła na stanowisko dyżurnego dziś kwadrans przed godziną 9. Z informacji przekazanych przez osobę zgłaszającą doszło do potrącenia rowerzystki na przejściu dla pieszych przy ul. Steyera w Ostrołęce.

Na miejscu już po chwili byli policjanci z ostrołęckiego Wydziału Ruchu Drogowego oraz służby ratunkowe.

Według wstępnych ustaleń funkcjonariuszy kierujący peugeotem (taxi) 71-letni ostrołęczanin, zjeżdżając z ronda  w ul. Steyera, potrącił 67-letnią rowerzystkę z Ostrołęki, która przejeżdżała na drugą stronę ulicy, poruszając się ścieżką dla rowerów.

Na szczęście kobieta w wyniku zdarzenia nie doznała poważnych obrażeń ciała i zdarzenie zostało zakwalifikowane jako kolizja.

 Sprawca zdarzenia  tj. kierujący peugeotem został ukarany mandatem karnym w wysokości 1500 złotych oraz 10 punktami karnymi.

 Zwracamy się zarówno do kierowców, jak i rowerzystów, z apelem o ostrożność. Kierowców podczas zbliżania się do przejść dla pieszych prosimy o zdecydowane zmniejszenie prędkości. Do pieszych natomiast kierujemy apel o dokładne rozejrzenie się zanim wykonają tzw. pierwszy krok, bądź wjadą na ścieżkę rowerową. Takie działanie wskazane jest nawet kiedy dla pieszych, czy rowerzystów pali się światło zielone.

kom. Tomasz Żerański
KMP Ostrołęka

Powrót na górę strony