Aktualności

Rozpoczyna się weekend - nie ryzykuj, zbadaj swoją trzeźwość w siedzibie ostrołęckich policjantów

Data publikacji 03.03.2023

Przed nami kolejny weekend. W związku z tym i mogącymi się pojawić w tym czasie spotkaniom towarzyskim przypominamy, że w poczekalni ostrołęckiej komendy jest zamontowany nowoczesny alkomat, dzięki któremu każdy samodzielnie i w sposób absolutnie anonimowy może sprawdzić swoją trzeźwość. Urządzenie jest dostępne dla mieszkańców przez całą dobę.

Z alkomatu zamontowanego w siedzibie ostrołęckich policjantów skorzystało już wiele ODPOWIEDZIALNYCH osób. Największym „powodzeniem”  urządzenie cieszy się podczas weekendu. Wiele osób, co jest wyrazem ich świadomości i odpowiedzialności, sprawdza stan trzeźwości zanim wsiądzie za kierownicę pojazdu.

Dzięki takiej postawie my, członkowie naszych rodzin oraz inni użytkownicy dróg będziemy bezpieczni. Dlatego policjanci zachęcają do korzystania z urządzenia, które dostępne jest dla mieszkańców przez całą dobę.

Pamiętajmy, że nawet na drugi dzień od spożycia alkoholu w naszym organizmie może znajdować się niedozwolona dawka alkoholu a wsiadanie za kierownicę po alkoholu jest jedną z najgorszych decyzji, jaką możemy podjąć w naszym życiu. Pijani kierowcy to potencjalni zabójcy na drogach.

kom. Tomasz Żerański

Powrót na górę strony