Aktualności

Dachowanie w Rozworach - noga z gazu. Przykład kiedy pasy bezpieczeństwa mogą uratować życie!

Data publikacji 02.03.2023

O tym, że panujące warunki na drodze mogą być zdradliwe oraz, że warto zapinać pasy bezpieczeństwa przekonała się młoda mieszkanka naszego powiatu. Jak kobieta sama przyznała właśnie zapięte pasy spowodowały, że podczas dachowania nie wypadła z samochodu i nie została przez niego przygnieciona. Przypominamy o obowiązku zapinania pasów bezpieczeństwa, które w przypadku ewentualnego zderzenia chronią nas przed urazami i jak pokazało chociażby dzisiejsze zdarzenie prawidłowo zapięte potrafią uchronić nam życie.

Dziś rano dyżurny ostrołęckich policjantów został powiadomiony o zdarzeniu drogowym na terenie gminy Rzekuń. Na miejsce skierowano policjantów z ostrołęckiej drogówki oraz służby ratunkowe.

Według wstępnych ustaleń funkcjonariuszy kierująca vw 26-letnia mieszkanka powiatu ostrołęckiego nie dostosowała prędkości do aktualnych warunków na drodze. Kobieta w m. Rozwory po wyjściu z łuku drogi straciła panowanie nad pojazdem, uderzyła w złącze elektryczne, a następnie dachowała. Pojazd zatrzymał się na posesji nowo budowanego domu.

Na szczęście na posesji nie było osób postronnych, kierująca również nie doznała poważnych obrażeń ciała. Jak sama przyznała od obrażeń uratowały ją zapięte pasy bezpieczeństwa, które nie pozwoliły jej wypaść podczas dachowania. 26-latka została ukarana mandatem karnym, była trzeźwa.

Apelujemy o ostrożność i dostosowanie naszej jazdy do tego co aktualnie dzieje się na drodze. O poranku temperatury oscylują w okolicach zera, dlatego drogi mogą być bardzo zdradliwe.

 

kom. Tomasz Żerański
KMP Ostrołęki

Powrót na górę strony