Aktualności

Jedna doba, zatrzymanych dwóch niebezpiecznych kierowców - ostrołęccy policjanci dbają o bezpieczeństwo na drodze

Data publikacji 27.02.2023

Tylko minionej doby funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce wyeliminowali z ruchu 2 kierowców, którzy zdecydowali się kierować pojazdami pod wpływem alkoholu stwarzając przy tym zagrożenie bezpieczeństwa zarówno dla samych siebie, jak i dla innych uczestników ruchu drogowego. Dodatkowo jeden z nich pijany poruszał się pojazdem nie mając prawa jazdy.

Często nie zdajemy sobie sprawy z konsekwencji naszego działania, sądząc, że np. mając niewielki dystans do domu ,,jakoś się uda”. Takie myślenie jest mylne, ponieważ nigdy nie wiemy co się może wydarzyć na drodze.

Zanim wsiądziemy po spożyciu alkoholu za kierownice pomyślmy jak zmieni się nasze życie, jeśli będziemy sprawcami wyżej opisywanych sytuacji. Czy wypicie nawet niewielkiej ilości alkoholu jest warte poniesionych później negatywnych konsekwencji, a być może spędzenia także wielu lat w więzieniu.

Ostrołęccy policjanci tylko podczas minionego weekendu udaremnili jazdę dwóm bezmyślnym kierowcom, którzy zdecydowali się wsiąść za kierownicę pod wpływem alkoholu.

Pierwszy z kierowców został zatrzymany przez patrol ostrołęckiej drogówki na terenie gminy Goworowo. 32-letni mieszkaniec powiatu ostrołęckiego jechał audi mając w organizmie ponad promil alkoholu. Z związku z powyższym zatrzymano mu prawo jazdy.

Do drugiego zatrzymania doszło w Ostrołęce przez policjantów z Wydziału Patrolowego. W tym przypadku 18-letni mieszkaniec powiatu ostrowskiego jechał vw mając w organizmie blisko 1,2 promila alkoholu. Dodatkowo sprawdzenie go w policyjnej bazie danych wykazało, że nie posiada on prawa jazdy!

Obydwóch kierowców czeka niebawem wysoka odpowiedzialność karna i finansowa.

Przypominamy, że jazdą w stanie nietrzeźwości jest PRZESTEPEM zagrożonym kara do 2 lat więzienia.

kom. Tomasz Żerański
KMP Ostrołęka

Powrót na górę strony