Aktualności

Chciała sprzedać sukienkę za 35 zł, a straciła kilkadziesiąt razy więcej - nie klikajmy w podejrzane linki!

Data publikacji 27.02.2023

Apelujemy, aby absolutnie pod żadnym pozorem nie otwierać żadnych linków przesyłanych m.in przez potencjalnych kupców. Otwierając taki link zostajemy przekierowani na fałszywą stronę, gdzie po wpisaniu hasła i loginu udostępniamy oszustom nasz rachunek bankowy i wówczas przestępcy mają nieograniczone możliwości działania! W taki właśnie sposób została oszukana mieszkanka naszego miasta. W internecie, podobnie jak w życiu realnym stosujmy zasadę ograniczonego zaufania.

21-letnia mieszkanka Ostrołęki zgłosiła na jej szkodę oszustwo. Kobieta przekazała policjantom, że postanowiła wystawić na jednym z portali z używaną odzieżą sukienkę do sprzedaży za 35 złotych.

Po ukazaniu się ogłoszenia do mieszkanki naszego miasta odezwała się nieznana osoba i zgłosiła chęć zakupu. Po pisemnej konwersacji ostrołęczanka otrzymała od niej link, który otworzyła i tam wpisała login oraz hasło dostępowe do rachunku bankowego. Niestety oprócz danych do logowania na konto sprzedająca wpisała również otrzymany kod konieczny do zaakceptowania transakcji. Po pewnym czasie zorientowała się, że została szukana, z jej konta „ zniknęła” kwota 1300 złotych.

Mimo naszych apeli niestety mieszkańcy naszego miasta i powiatu nadal pozwalają się oszukiwać tracąc pieniądze. Wcześniej ofiarami oszustów padali kupujący, którzy pomimo wpłaty pieniędzy nie otrzymywali zamówionego towaru.

Obecnie oszuści zmienili taktykę działania i to sprzedawcy padają ich ofiarą. Ponownie apelujemy aby absolutnie pod żadnym pozorem nie otwierać żadnych linków przesyłanych m.in przez potencjalnych kupców!

Otwierając taki link zostajemy przekierowani na fałszywą stronę gdzie po wpisaniu hasła i loginu udostępniamy oszustom nasz rachunek bankowy i wówczas przestępcy mają nieograniczone możliwości działania.

Pamiętajmy, aby w świecie wirtualnym, jak i w tym realnym stosować zasadę ograniczonego zaufania.

kom. Tomasz Żerański
KMP Ostrołęka

Powrót na górę strony