Aktualności

Policjanci mazowieckiej grupy SPEED podsumowali kolejny tydzień na drogach

Data publikacji 27.02.2023

Grupa SPEED patrolująca mazowieckie drogi namierzyła i ukarała kolejnych piratów drogowych, przekraczających dozwoloną prędkość czy popełniających inne groźne wykroczenia drogowe. O tym, że grupa ta działa aktywnie, przekonali się kierowcy w ubiegłym tygodniu podczas kolejnych działań ukierunkowanych na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Działania grupy „SPEED” prowadzone są cyklicznie. Do zadań kierowane są zarówno radiowozy nieoznakowane z wideorejestratorami, ale także te oznakowane z laserowymi miernikami prędkości. Tak wyposażeni mundurowi zdecydowanie reagują na przypadki łamania prawa na drodze, zarówno przekraczanie prędkości, jak i inne niebezpieczne manewry.

W minionym tygodniu policjanci mazowieckiej grupy SPEED na drogach Ostrołęki i powiatu skontrolowali 132 pojazdy ujawniając 138 wykroczeń. Aż 125 z nich dotyczyło przekroczenia dopuszczalnej prędkości. Ponadto zatrzymano dwóch kierowców, którzy w obszarze zabudowanym przekroczyli ponad dwukrotnie dozwoloną prędkość. Szybcy kierowcy stracili już prawo jazdy na okres 3 miesięcy i zostali ukarani mandatami w wysokości 2000 i 1500 złotych.

Ponadto głównie  z uwagi na zły stan techniczny kontrolowanych pojazdów zatrzymano dwa dowody rejstracyjne.

 

kom. Tomasz Żerański

Powrót na górę strony