Aktualności

Ostrołęccy policjanci zwalczają niebezpiecznych kierowców - działania „Nocni piraci”

Data publikacji 20.02.2023

Policjanci z ostrołęckiej drogówki wspierani przez mundurowych z Wydziału Prewencji kontynuują działania skierowane na zapewnienie bezpieczeństwa w ruchu drogowym podczas weekendów związanych, m.in. z dojazdem do nocnych klubów i powrotem z nich do domów oraz nocnych wyścigów samochodowych. W miniony weekend przeprowadzili kolejne działania w tym zakresie „Nocni piraci”. Dzięki policyjnej akcji wyeliminowano wielu niebezpiecznych kierowców, którzy swoją jazdą stanowili zagrożenie dla samych siebie, ich pasażerów oraz innych niewinnych użytkowników dróg.

Ograniczenie liczby pijanych kierowców, wypadków drogowych i ich ofiar jest jednym z głównych zadań ostrołęckich policjantów. W związku z powyższym mundurowi z ostrołęckiego Wydziału Ruchu Drogowego rozpoczęli cykl działań „Nocni piraci”. W ich ramach funkcjonariusze na terenie Ostrołęki i tras wylotowych kontrolowali trzeźwość kierowców najczęściej wracających z dyskotek, ich uprawnienia, a także stan techniczny pojazdów. Sprawdzali także ilość przewożonych osób oraz poddawali „podejrzanych” kierowców testom narkotykowym.

Po raz kolejny okazało się, że podjęte działania były konieczne i jeszcze wielu kierowców wracając z weekendowych zabaw, zachowuje się skrajnie nieodpowiedzialnie powodując zagrożenie ogromne zarówno dla samych siebie, jadących z nimi pasażerów, jak i innych zupełnie niewinnych osób.

W trakcie sobotnich działań „Nocni piraci” przeprowadzili 226 kontroli trzeźwości oraz 94 kontrolę pojazdów. W ich wyniku wyeliminowali z naszych dróg aż 9 pijanych kierowców oraz jednego kierowcę, który w ogóle nie powinien znajdować się na drodze w roli kierowcy, ponieważ nie posiadał prawa jazdy.

Kierowcy pod wpływem promili stracili już prawa jazdy. To jednak nie wszystko, w trakcie jednej z kontroli pijany pasażer zaczął być na tyle agresywny, że został doprowadzony do ostrołęckiej komendy i osadzony do wytrzeźwienia w policyjnym areszcie. Dodatkowo na kierowców, którzy  przekroczyli prędkości nałożono 14 mandatów karnych, tyle samo sporządzono wniosków o ukaranie do Sądu.

Młodzi kierowcy muszą zrozumieć, że swoim nieodpowiedzialnym zachowaniem oraz brawurą mogą zabrać komuś to co najcenniejsze, czyli ŻYCIE! – dlatego zapowiadamy, że tego rodzaju działania będą kontynuowane, a wobec nieodpowiedzialnych kierowców policjanci w dalszym ciągu będą stosować zasadę zero tolerancji. Policyjna akcja była nadzorowana przez kierownictwo ostrołęckiego Wydziału Ruchu Drogowego.

kom. Tomasz Żerański

 

 

Powrót na górę strony