Aktualności

Bezpieczeństwo dzieci i młodzieży najważniejsze - działania ostrołęckich policjantów „Bezpieczne Ferie”

Data publikacji 16.02.2023

Ostrołęccy policjanci dbają by tegoroczne ferie były bezpieczne dla najmłodszych mieszkańców powiatu. Mundurowi spotykają się z dziećmi i młodzieżą, monitorują miejsca gdzie spędzają wolny czas i ostrzegają przed ewentualnymi zagrożeniami.

Jak co roku pierwsze spotkania na temat bezpieczeństwa dzieci podczas ferii zimowych miały już miejsce przed wakacjami zimowymi. Policjanci docierali do różnych szkół, przedszkoli i rozmawiali z uczniami na temat bezpiecznych zabaw na śniegu i lodzie, cyberprzemocy, kontaktów z osobami nieznanymi, tzw. „obcym”.

Spotkano się również, m. in. z rodzicami i kadrą pedagogiczną w ZSZ nr 2, szkołach podstawowych w Kadzidle, Dylewie, Goworowie i Wolkowych ( działania realizowane wspólnie z MSCDN w Ostrołęce pn. "Bezpieczne dzieci w sieci"), jak również z dziećmi i młodzieżą z ZSZ nr 2 w Ostrołęce (działania wspólnie z OHP w Ostrołęce), Szkoły podstawowej nr 10 w Ostrołęce, Specjalnym Ośrodku Szkolno Wychowawczym w Ostrołęce, Szkoły podstawowej w Antoniach (akcja " Zwalczamy przemoc - zaczynamy od siebie!"), Szkoły podstawowej w Olszynach ("Tydzień bezpieczeństwa " - wspólnie z Grupą Ratownicza Nadzieja z Łomży - oddział w Myszyńcu), uczniami i kadrą pedagogiczną Szkoły podstawowej w Troszynie, Nowej Wsi - gmina Olszewo-Borki, Pupkowiźnie, Dębach, Łysych, Lelisie , kadrą pedagogiczną szkół z terenu gminy Troszyn i Czerwin (działania wspólne z MSCDN pn. "Bezpieczne dzieci w sieci"),  ostrołęckich przedszkolach i przedszkolach z powiatu ostrołęckiego.

W trakcie spotkań z uczniami i przedszkolakami najważniejszy nacisk położono na bezpieczeństwo podczas zimowych zabaw, a także w internecie. Rozmawiano również na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym, pokazując na przykładach jak ważne jest noszenie elementów odblaskowych oraz numerze alarmowym 112. Podczas akcji Bezpieczne Ferie policjanci kontrolują miejsca, gdzie może przebywać młodzież .

Jak co roku policjanci ruchu drogowego czuwają także nad bezpieczeństwem sprawdzając trzeźwość i uprawnienia kierowców, ale też prędkość i stan techniczny samochodów osobowych i autokarów. Szczególną uwagą objęci są kierowcy pojazdów przewożących dzieci i młodzież.

W Ostrołęce tego rodzaju kontrole odbywają się na parkingu przy ul. Witosa. Rodziców i opiekunów zainteresowanych przeprowadzeniem takiej kontroli prosimy, aby zgłaszać ten fakt pod numerem 47 704-14-30 najlepiej z kilkudniowym wyprzedzeniem, co skróci czas kontroli takiego pojazdu.

 

Życzymy udanych, pełnych uśmiechu i zabawy ferii, ale przede wszystkim zróbmy wszystko, aby ten czas był bezpieczny.

 

kom. Tomasz Żerański

KMP Ostrołęka

Powrót na górę strony