Aktualności

Kolejni uczniowie klas maturalnych mogli przyjrzeć się służbie w Policji

Data publikacji 08.02.2023

Ostrołęccy policjanci przeprowadzili kolejne spotkania z uczniami klas maturalnych. A wszystko po to, aby przybliżyć im służbę w policyjnym mundurze. Jak określiła sama młodzież tego typu spotkania są niezwykle dla cenne i pomagają im przed podjęciem decyzji co do ich przyszłego zawodu.

W ciągu ostatnich kilku dni ostrołęckich policjantów odwiedzili kolejni uczniowie z klas maturalnych z Zespołu Szkół Zawodowych nr 4 w Ostrołęce. Gości przywitali policjanci z ostrołęckiego Wydziału Prewencji, oficer prasowy, policjanci z Wydziału Sztab Policji oraz pracownicy Zespołu Kadr i Szkolenia KMP w Ostrołęce.

Na początku młodzież mogła zobaczyć z innej perspektywy służbę w Policji i przyjrzeć się trochę policyjnej „kuchni” . Uczniowie zwiedzili stanowisko kierowania ostrołęckiej jednostki, pomieszczenie, gdzie wydawana jest broń, a także tzw. niebieski pokój i strzelnicę policyjną. Uczniowie mogli także obejrzeć broń będącą na wyposażeniu ostrołęckiej komendy policji oraz policyjne czworonogi.

Zainteresowani służbą w Policji otrzymali dokładne informacje o procedurze kwalifikacyjnej przyjęcia do służby oraz wymagań, jakie należy spełnić, aby dostać się do Policji. Został wyświetlony również film na którym krok po kroku omówiono całą procedurę naboru.

Uczniowie klas maturalnych mogli się dowiedzieć się jak wygląda rekrutacja, każdy z jej etapów. Ponadto osoby zainteresowane służbą mogły usłyszeć jakie zadania wykonują policjanci w poszczególnych pionach służbowych.

Po przeprowadzonych spotkaniach kilka osób zadeklarowało chęć wstąpienia w policyjne szeregi. Uczniowie podkreślali przede wszystkim stabilność zatrudnienia jaka jest w służbach mundurowych oraz możliwość pomagania innym.

Przypominamy, że najbliższy nabór do Policji ma miejsce już 27 lutego bieżącego roku! Zapraszamy młodzież do wstąpienia w nasze szeregi.

kom. Tomasz Żerański
KMP Ostrołęka

 

Powrót na górę strony