Aktualności

Nie odpuszczają drogowym przestępcom. Kolejny skuteczny pościg ostrołęckich policjantów

Data publikacji 07.02.2023

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce interweniowali wobec mężczyzny, który nie zatrzymał się do policyjnej kontroli. Okazało się, że kierowca forda wykazał się skrajną nieodpowiedzialnością. Nie dość, że prowadził pojazd pod wpływem narkotyków i alkoholu, to nie miał w ogóle prawa jazdy. Jednak to nie wszystko, policjanci znaleźli przy nim także narkotyki. Niebawem odpowie on za popełnione przestępstwa przed sądem. Informujemy, że wobec tego rodzaju kierowców ostrołęccy policjanci zawsze będą działali zdecydowanie.

W sobotę tuż przed północą policjanci z ostrołęckiego Wydziału Patrolowego pełniący służbę na terenie Ostrołęki zauważyli osobowego forda, który wykonywał „dziwne” manewry na drodze. W aucie znajdowali się młodzi mężczyźni, policjanci postanowili skontrolować ten pojazd.

W tym celu włączyli sygnały świetlne i dźwiękowe nakazujące kierowcy zatrzymanie pojazdu, jednak ten je zignorował i zaczął uciekać w kierunku ul. Mostowej.

Mundurowi ruszyli za nim w pościg. Kierowca forda podczas ucieczki jechał z nadmierną prędkością i nie stosował się do obowiązujących przepisów ruchu drogowego. Chcąc jak najszybciej zatrzymać uciekający pojazd do pościgu przyłączyły się kolejne patrole.

W pewnym momencie kierowca forda na skrzyżowaniu ul. Traugutta z ul. Bogusławskiego przejechał na skrzyżowanie na czerwonym świetle, po czym stracił panowanie nad pojazdem w wyniku czego uszkodził znak drogowy oraz sygnalizator. Ostatecznie ford zatrzymał się na chodniku.

W aucie znajdowały się trzy osoby, które szybko zostały obezwładnione. Kierowcą okazał się 20-letni mieszkaniec powiatu makowskiego. Sprawdzenie go w policyjnej bazie danych szybko wskazało prawdopodobną przyczynę ucieczki. Mężczyzna w ogóle nie powinien poruszać się pod drodze w roli kierowcy, ponieważ nie posiadał prawa jazdy, alkomat wykazał w jego organizmie ponad 0,7 promila alkoholu.

W trakcie czynności policjanci znaleźli przy kierowcy torebkę strunową z zawartością krystalicznej substancji, która po jej wstępnym zbadaniu okazała się być mefedronem. Kierowca został także poddany testowi narkotykowemu, który wykazał, że może on znajdować się pod działaniem meta amfetaminy, pobrano od niego krew to badań.

Kierujacy został zatrzymany w policyjnym areszcie, natomiast dwóch pasażerów w wieku 17 i 15 lat zostało przekazanych pod opiekę rodzicom.

Wczoraj kierowca forda usłyszał zarzuty dotyczące, m.in. kierowania pojazdem pod wpływem alkoholu, posiadania narkotyków oraz niezatrzymania się do policyjnej kontroli.

Jeszcze raz przypominamy, że zgodnie z art. 178b kodeksu karnego niezatrzymanie się do policyjnej kontroli jest PRZESTĘPSTWEM zagrożonym karą pozbawienia wolności do lat pięciu. Dodatkowo wobec takiej osoby sąd obligatoryjnie orzeknie zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych, nawet na piętnaście lat.

kom. Tomasz Żerański

Powrót na górę strony