Aktualności

Policjanci mazowieckiej grupy SPEED podsumowali kolejny tydzień na drogach

Data publikacji 30.01.2023

Grupa SPEED patrolująca mazowieckie drogi namierzyła i ukarała kolejnych piratów drogowych, przekraczających dozwoloną prędkość czy popełniających inne groźne wykroczenia drogowe. O tym, że grupa ta działa aktywnie, przekonali się kierowcy w ubiegłym tygodniu podczas kolejnych działań ukierunkowanych na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Działania grupy „SPEED” prowadzone są cyklicznie. Do zadań kierowane są zarówno radiowozy nieoznakowane z wideorejestratorami, ale także te oznakowane z laserowymi miernikami prędkości. Tak wyposażeni mundurowi zdecydowanie reagują na przypadki łamania prawa na drodze, zarówno przekraczanie prędkości, jak i inne niebezpieczne manewry.

W minionym tygodniu policjanci mazowieckiej grupy SPEED na drogach Ostrołęki i powiatu skontrolowali 115 pojazdów ujawniając 132 wykroczenia. Aż 105 z nich dotyczyło przekroczenia dopuszczalnej prędkości. Udaremniono jazdę "szybkiemu" kierowcy, którzy w obszzarze zabudowanym przekroczył dozwoloną prędkści ponad dwukrotnie. Ukarano go wysokim mandatem karnym i na 3 miesiące zatrzymano jego prawo jazdy.

Ponadto głównie  z uwagi na zły stan techniczny kontrolowanych pojazdów zatrzymano 1 dowód rejstracyjn.

 

kom. Tomasz Żerański

Powrót na górę strony