Aktualności

Uroczyste przekazanie nowych radiowozów dla ostrołęckich policjantów

Data publikacji 25.01.2023

Tabor ostrołęckich policjantów zasiliły dwa nowe radiowozy. Dziś odbyło się ich uroczyste przekazanie oraz innego niezbędnego policyjnego sprzętu. Zakup pojazdów i sprzętu był możliwy dzięki ogromnemu finansowemu wsparciu lokalnych samorządów. Dzięki nowym pojazdom funkcjonariusze z Ostrołęki będą mogli jeszcze szybciej nieść pomoc mieszkańcom zarówno naszego miasta, jak i powiatu.

Dziś o godzinie 11:00 na placu apelowym Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce rozpoczął się uroczysty apel z okazji przekazania nowych radiowozów, które dzięki dużemu wsparciu samorządów lokalnych zasiliły tabor ostrołęckiej policji.

W uroczystości wzięli udział: Komendant Miejski Policji w Ostrołęce insp. Mirosław Olszewski, Starosta Ostrołęcki Pan Stanisław Kubeł, Wiceprezydent Miasta Ostrołęki Pani Anna Gocłowska, Przewodniczący Rady Powiatu Ostrołęckiego  Pan Piotr Liżewski, Wiceprzewodniczący Rady Miasta Ostrołęka Pan Jakub Frydrych, Wójt Gminy Baranowo Pan Henryk Toryfter, Wójt Gminy Lelis Pan Stefan Prusik, Wójt Gminy Czerwin Pan Grzegorz Długokęcki, Wójt Gminy Goworowo Pan Piotr Kosiorek, Dyrektor Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego w Ostrołęce Pan Marek Żyjewski, Sekretarz Gminy Łyse Pan Jarosław Parda, przedstawiciel gminy Kadzidło Komendant Ochotniczej Straży Pożarnej w Kadzidle Pan Zdzisław Parzych oraz policjanci z ostrołęckiej komendy.

Policyjne samochody poddawane są codziennie bardzo intensywnej eksploatacji. Służba policjantów pełniona jest 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. To duże wyzwanie nie tylko dla funkcjonariuszy, ale również dla sprzętu. Policyjne pojazdy z Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce w ciągu roku pokonują dystans nawet półtora miliona kilometrów.

Oprócz nowych pojazdów policjanci otrzymali również depozytor kluczy, termowizor oraz lornetkę noktowizyjna. Przekazany sprzęt będzie miało istotny wpływ, m.in. podczas wykonywania czynności operacyjnych. Dużą wsparciem dla ostrołęckich policjantów było także wyremontowanie pomieszczeń nowej siedziby posterunku Policji w Goworowie przez władze tej gminy.

Zarówno nowe samochody, jak i przekazany sprzęt  zakupione zostały dzięki wsparciu finansowemu władz samorządowych naszego miasta i powiatu, który łącznie wyniósł 409 tysięcy złotych.

W trakcie uroczystości Proboszcz Parafii p.w. Zbawiciela Świata ksiądz prałat Jarosław Kotowski poświęcił nowe pojazdy służbowe, jak również otrzymane wcześniej policyjne motocykle.

W swoim przemówieniu Komendant Miejski Policji w Ostrołęce insp. Mirosław Olszewski podziękował władzom samorządowym za okazane wsparcie i zrozumienie kwestii bezpieczeństwa naszych mieszkańców, wręczając przy tym symboliczne podziękowania. Szef ostrołęckich policjantów podkreślił także, że to już kolejne tego typu przedsięwzięcie. Zapewnił przy tym, że przekazane radiowozy pozwolą jeszcze lepiej realizować policjantom zadania służbowe.

Nowe pojazdy to 2 Kia Sportage o mocy blisko 150 koni mechanicznych, które dzięki większemu prześwitowi zawieszenia mogą być wykorzystywane w trudnych warunkach np. podczas poszukiwań zaginionych osób.

 kom. Tomasz Żerański

 • Uroczystość przekazania radiowozów w KMP Ostrołęka
  Uroczystość przekazania radiowozów w KMP Ostrołęka
 • Uroczystość przekazania radiowozów w KMP Ostrołęka
  Uroczystość przekazania radiowozów w KMP Ostrołęka
 • Uroczystość przekazania radiowozów w KMP Ostrołęka
  Uroczystość przekazania radiowozów w KMP Ostrołęka
 • Uroczystość przekazania radiowozów w KMP Ostrołęka
  Uroczystość przekazania radiowozów w KMP Ostrołęka
 • Uroczystość przekazania radiowozów w KMP Ostrołęka
  Uroczystość przekazania radiowozów w KMP Ostrołęka
 • Uroczystość przekazania radiowozów w KMP Ostrołęka
  Uroczystość przekazania radiowozów w KMP Ostrołęka
 • Uroczystość przekazania radiowozów w KMP Ostrołęka
  Uroczystość przekazania radiowozów w KMP Ostrołęka
 • Uroczystość przekazania radiowozów w KMP Ostrołęka
  Uroczystość przekazania radiowozów w KMP Ostrołęka
 • Uroczystość przekazania radiowozów w KMP Ostrołęka
  Uroczystość przekazania radiowozów w KMP Ostrołęka
Powrót na górę strony