Aktualności

16-latka została odnaleziona po niespełna godzinie od zgłoszenia o jej zaginięciu

Data publikacji 19.01.2023

Dzięki dużemu zaangażowaniu policjantów z kilku wydziałów Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce i Posterunku Policji w Kadzidle niespełna godzinę po zgłoszeniu zaginięcia poszukiwana 16-latka została odnaleziona. Z okoliczności towarzyszącym zaginięciu istniała potrzeba szybkiego odnalezienia nastolatki. Na szczęście cała sytuacja zakończyła się szczęśliwie.

Policjanci z Ostrołęki każdego roku prowadzą kilkadziesiąt akcji poszukiwawczych związanych z zaginięciem osób. Mundurowi dobrze zdają sobie sprawę z tego, że za każdym takim zgłoszeniem kryje się dramat zaniepokojonej rodziny, dlatego do takich sytuacji podchodzą z najwyższą powagą. Zdając sobie z tego sprawę często sami policjanci nawet po zakończeniu swojej służby zostają i uczestniczą w akcji poszukiwawczej. A wszystko po to, aby jak najszybciej odnaleźć osobę zaginioną.

Nie inaczej było podczas wczorajszego zaginięcia, które wczoraj zgłosiła mama. Kobieta powiedziała, że jej 16-letnia córka wyszła rano z domu w Ostrołęce i nie dotarła do szkoły. Z nastolatką nie było także kontaktu. Z okoliczności przekazanych od niego wynikało, że 16-latka może pilnie potrzebować pomocy.

Biorąc pod uwagę okoliczności zaginięcia oraz szybko zapadający zmrok w akcję poszukiwawczą włączyli się funkcjonariusze ze wszystkich wydziałów ostrołęckiej policji. Komendant Miejski Policji w Ostrołęce ogłosił alarm dla jednostki, dzięki któremu do działań poszukiwawczych było możliwie zaangażowanie większej liczby policjantów. Komunikat o zaginięciu wraz z rysopisem zaginionej został przekazany także do wszystkich patroli na terenie naszego powiatu.

Policjanci przeczesywali miejsca przyległe do adresu zamieszkania nastolatki oraz miejsca, gdzie mogła ona się udać. Dzięki wspólnym działaniom policjantów z ostrołęckiego Wydziału Kryminalnego i Posterunku Policji w Kadzidle niespełna godzinę od zgłoszenia zaginięcia nastolatka została odnaleziona na terenie jednej z gmin naszego powiatu.

To kolejny raz, kiedy to dzięki szybkiej i skutecznej akcji ostrołęckich policjantów osoby zaginione zostają krótko po zgłoszeniu zaginięcia odnalezione. Dziękujemy wszystkim osobom, które zaangażowały się w poszukiwania.

Autor: kom. Tomasz Żerański

Powrót na górę strony