Aktualności

Uwaga kierowcy! Pogorszenie warunków na drodze - noga z gazu

Data publikacji 18.01.2023

Z uwagi na zapowiedziane opady deszczu ze śniegiem i temperaturze oscylującej w okolicy "0" ostrołęcka policja apeluje o ostrożność na drodze. W takich warunkach jakie mamy obecnie, drogi mogą być śliskie i niebezpieczne. Dlatego też kierujemy apel do kierowców o dostawanie prędkości do aktualnych warunków pogodowych. Pieszych prosimy o duże skupienie podczas przechodzenia przez jezdnię nawet na oznakowanych przejściach dla pieszych oraz noszenie odblasków.

W trudnych warunkach atmosferycznych bardzo ważne jest również, aby dojeżdżając do skrzyżowania, czy przejścia dla pieszych wcześniej zmniejszyć prędkość.

Nie ufajmy także do końca systemom elektronicznym pojawiających się coraz częściej w naszych pojazdach. Mają one za zadanie jedynie wspomagać kierowcę, jednak nie zastąpią zdrowego rozsądku i wyobraźni.

Praw fizyki nie da się oszukać, jeśli np. zbyt szybko wiedziemy w zakręt żaden nawet najbardziej n będzie w stanie nam pomóc. Nie zapominajmy również, aby przed wyjazdem dokładnie odśnieżyć nasze auto.

 Apelujemy o to, by dostosować prędkość do warunków jakie mamy na drodze, myśleć i przewidywać zagrożenia.

Każdy pieszy i rowerzysta powinien również pamiętać o swoim bezpieczeństwie i zadbać o to, aby być widocznym. Kamizelka odblaskowa, breloczek, opaska, czy nawet zwykła latarka sprawią, że poruszając się przy słabo oświetlonej drodze będzie lepiej widoczny dla nadjeżdżającego kierowcy.

Do pieszych zwracamy się także z prośbą, aby przekraczając jezdnie nawet na oznakowanych przejściach dla pieszych o dokładne upewnienie się, czy takie przejście będzie bezpieczne.

kom. Tomasz Żerański

KMP Ostrołęka

Powrót na górę strony