Aktualności

Wypadek na skrzyżowaniu ulic Goworowska i Powstańców

Data publikacji 17.01.2023

Kila policyjnych patroli pracowało na miejscu zdarzenia drogowego do którego doszło wczoraj wieczorem na oznakowanym przejściu dla pieszych. W wyniku potrącenia jedna osoba trafiła do szpitala.

 

Według wstępnych ustaleń funkcjonariuszy kierujacy oplem 60 letni mieszkaniec naszego powiatu jadąc ul. Goworowską od ul. Kopernika potrącił na przejściu dla pieszych 58 letniego ostrołęczanina.  Mężczyzna przechodził z lewej na prawą stronę, z obrażeniami ciała został zabrany do szpitala.

Kierujący oplem był trzeźwy, pojazd którym się poruszał od 2 lat nie posiada aktualnego przeglądu.Oprócz ustalania okoliczności zdarzenia policjanci z ostrołęckiej drogówki wyznaczyli objazdy i kierują ruchem drogowym.

Apelujemy zarówno do pieszych jak i kierowców o ostrożność! Pieszych prosimy o dokładne rozglądanie się zanim zrobią tzw. pierwszy krok,  pamiętanie, że żaden samochód nie jest w stanie zatrzymać się w miejscu i noszenie odblasków.

Kierowców natomiast prosimy, aby podczas dojeżdżania do przejścia dla pieszych zmniejszyli prędkość i dokładnie obserwowali, czy nie znajdują na nim się piesi. Sprawdzajmy również dokumenty od naszych pojazdów, czy posiadamy obowiązkowe ubezpieczenie i ważny przegląd techniczny.

kom. Tomasz Żerański

Powrót na górę strony