Aktualności

Pod osłoną nocy ukradli rower - zostali zatrzymani na gorącym uczynku, a jednoślad został odzyskany

Data publikacji 13.01.2023

Szybkim i przede wszystkim skutecznym działaniem wykazali się policjanci z ostrołęckiego Wydziału Patrolowego, którzy dzisiejszej nocy zatrzymali na gorącym uczynku podejrzanych o kradzież roweru spod jednego ze sklepów. Jeden z mężczyzn w trakcie zatrzymania znajdował się na dachu. Obydwaj amatorzy cudzej własności zostali osadzeni w policyjnym areszcie i niebawem odpowiedzą za swoje postępowanie przed sądem.

Szybkie zgłoszenie, to szybka reakcja policjantów i większa szansa na zatrzymanie sprawców na gorącym uczynku. Taką właśnie świadomością wykazał się mieszkaniec Ostrołęki, który widząc podejrzaną sytuację powiadomił o tym dyżurnego komendy. Zgłaszający dodał, że dwóch mężczyzn podawało sobie rower przez ogrodzenie.

Na miejscu już po chwili byli policjanci z ostrołęckiego Wydziału Patrolowego, którzy rozpoczęli poszukiwanie wskazanych osób.

Mundurowi przeczesywali pobliskie rejony, działanie było utrudnione z uwagi na porę nocną. W pewnym momencie funkcjonariusze dotarli do jednego z pustostanów na terenie miasta, gdzie w jednym z pomieszczeń zastali mężczyznę. Kolejny patrol kontynuował  poszukiwania za drugą osobą. Po kilkudziesięciu sekundach drugi z mężczyzn został również odnaleziony, znajdował się na dachu budynku.

Obydwaj mężczyźni zostali zatrzymani i osadzeni w policyjnym areszcie. Jak ustalono rower został skradziony spod marketu spożywczego w Ostrołęce i  należał do pracownika.

Niebawem obydwaj amatorzy cudzej własności odpowiedzą za swoje postępowanie przed sądem. Zgodnie z kodeksem karnym przestępstwo kradzieży jest zagrożona karą do 5 lat więzienia. Właściciel roweru nie krył zadowolenia z odzyskania swojej własności.

Jeszcze raz apelujemy o staranne zabezpieczenie swoich ,,dwóch kółek. Warto zainwestować  w profesjonalne zabezpieczenie co z pewnością utrudni „pracę” złodziejowi. Korzystajmy z mocnych blokad. Pamiętajmy,  że im więcej czasu złodziejowi zajmie pokonanie przeszkody, tym mniejsze prawdopodobieństwo, że stracimy rower. Ważne jest, aby takie zabezpieczenia zakładać, nawet jeśli rower pozostawiamy na przysłowiową ,,chwilę”.

Kiedy widzimy coś podejrzanego nie wahajmy się zadzwonić na policję. Na miejsce przyjadą policjanci i sprawdzą każdą taką sytuację.

kom. Tomasz Żerański
KMP Ostrołęka

Powrót na górę strony