Aktualności

Ostrołęccy policjanci skutecznie zwalczają pijanych kierowców, którzy są ogromnym zagrożeniem na drogach

Data publikacji 05.01.2023

Mundurowi z Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce 24-godziny na dobę dbają o bezpieczeństwo w ruchu drogowym zarówno na drogach naszego miasta, jak i powiatu. Wczoraj policjanci z posterunku policji w Baranowie dzięki ścisłej współpracy z mieszkańcami i dobrej znajomości terenu służbowego zatrzymali kolejnego kierowcę, który wsiadł za tzw. kółko pod wpływem alkoholu. Tym razem była to kobieta, która za swoje nieodpowiedzialne zachowanie straciła już prawo jazdy i niebawem czeka ją wysoka odpowiedzialność karną i finansową.

 

 

Niestety pomimo surowej odpowiedzialności karnej i finansowej niektórzy kierowcy w dalszym ciągu decydują się na jazdę na podwójnym gazie.

Wczoraj o godzinie 17:15 policjanci z Baranowa na terenie gminy zatrzymali do kontroli drogowej osobowego fiata, którego kierująca mogła być pod wpływem alkoholu. Przeprowadzone badanie alkomatem potwierdziło tylko ustalenia funkcjonariuszy. U kierującej 46-letniej mieszkanki naszego powiatu   alkomat wykazał ponad 1,5 promila alkoholu.

W związku z powyższym nieodpowiedzialnej kobiecie zatrzymano prawo jazdy, niebawem odpowie ona za swoje postępowanie przed sądem.

Przypominamy, że jazdą w stanie nietrzeźwości jest PRZESTEPEM zagrożonym kara do 2 lat więzienia.

kom. Tomasz Żerański
KMP Ostrołęka

Powrót na górę strony