Aktualności

Z OSTATNIEJ CHWILI: OSZUŚCI PRÓBUJĄ OSZUKAĆ MIESZKAŃCÓW METODĄ NA „POLICJANTA” - JAK NAJSZYBCIEJ OSTRZEŻMY SWOICH BLISKICH

Data publikacji 04.01.2023

Oszuści nie ustają w poszukiwaniu swoich ofiar. Dziś doszło do kolejnych próby oszustwa, której ofiarą miała być osoba starsza. Przestępcy podczas rozmowy telefonicznej oszuści podszywając się za policjantów próbowali ją przekonać, że jej córka miała wypadek samochodowy i pilnie potrzebuje gotówki. Na szczęście seniorka wykazała się czujnością i nie dała się oszukać. Pamiętajmy, że sprawcy wymyślają coraz to nowsze metody działania, chcąc wyłudzić od nas pieniądze. Dlatego apelujemy! Każdy kto dzwoni i prosi o pieniądze lub dostęp do naszego konta bankowego to oszust! Bądźmy także rozważni i ostrożni wpuszczając nieznajomych do swojego domu. W kontaktach z osobami obcymi najbezpieczniej jest stosować zasadę OGRANICZONEGO ZAUFANIA!

Ostrzegamy: każdy kto dzwoni i prosi o przekazanie obcej osobie  pieniędzy lub przelanie ich na  „bezpieczne” konto TO OSZUST!

Wystarczy, że każdy z nas zadzwoni do osoby starszej, członka swojej rodziny i ostrzeże ją przed sposobem działania oszustów. Niech każdy senior powie o tym swojej sąsiadce lub sąsiadowi.

W ten sposób błyskawicznie możemy przyczynić się do zwiększenia świadomości osób starszych o istniejącym zagrożeniu. Wiedząc jak działają przestępcy seniorzy nie dadzą się oszukać!

Pamiętajmy! W przypadku otrzymania telefonu z prośbą o przekazanie pieniędzy od osoby podającej się za wnuczkę, córkę, czy też policjanta możemy być pewni – rozmawiamy z oszustem!

W takiej sytuacji należy jak najszybciej się rozłączyć i skontaktować z Policją pod numerem 112. Jeden telefon wystarczy, by uchronić się przed utratą oszczędności całego swojego życia.

W kontaktach z osobami obcymi stosujmy zasadę ograniczonego zaufania!

 

Apelujemy do wnuków i dzieci seniorów o przekazanie starszym członkom rodziny powyższych ostrzeżeń i wskazanie im jak mają zachować się w sytuacji otrzymania tego rodzaju telefonu.

kom. Tomasz Żerański

Powrót na górę strony