Aktualności

Telefon wart 4700 złotych chciała kupić za połowę ceny - została oszukana

Data publikacji 03.01.2023

Niestety pomimo licznych apeli w dalszym ciągu wiele osób nie zdaje sobie sprawy, że za atrakcyjną ceną towaru kryje się oszustwo! Kolejna osoba łudziła się, że kupi markowy telefon za połowę jego wartości. W efekcie mieszkanka naszego powiatu straciła 2300 złotych. Włączmy „ zdrowy rozsądek” podczas zakupów w internecie. Jeżeli cena produktu odbiega od średniej rynkowej, to już powinna się dla nas zapalić lampka ostrzegawcza, że mamy do czynienia z oszustwem!

Dziś do Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce zgłosiła się 35-letnia mieszkanka naszego powiatu i zawiadomiła o oszustwie na jej szkodę. Kobieta powiedziała, że w internecie znalazła markowy telefon w bardzo atrakcyjnej cenie.

Ogłoszenie na tyle skusiło 35-latkę, że pomimo faktu, że telefon był o ponad połowę tańszy niż wynosi jego cena w sklepie postanowiła go kupić. W tym celu przelała pieniądze na wskazane przez sprzedającego konto za pośrednictwem kodu do szybkich płatności.

Niestety do chwili obecnej nie otrzymała ona wymarzonego telefonu, ani też zwrotu przelanych pieniędzy w kwocie 2300 złotych.

Przestrzegamy Państwa, że nie ma tzw. okazji i nikt nam nie zrobi prezentu za kilka tysięcy złotych. W przypadku, kiedy podana w ogłoszeniu cena znacząco różni się od średniej rynkowej danego produktu możemy być niemal pewni, że mamy do czynienia z oszustwem.

kom. Tomasz Żerański
KMP Ostrołęka

Powrót na górę strony