Aktualności

Kolejna oszukana, która chciała kupić w internecie markowy telefon po okazyjnej cenie

Data publikacji 02.01.2023

629 złotych straciła mieszkanka naszego powiatu, która za pośrednictwem stron www postanowiła kupić telefon komórkowy a bardzo okazyjnej cenie. Ogłoszenie o sprzedaży znalazła na portalu społecznościowym. Bądźmy bardzo ostrożni podczas dokonywania tego rodzaju transakcji. Pamiętajmy, że jeżeli cena produktu, który chcemy kupić znacząco różni się od średniej rynkowej, to niemal możemy być pewni, że jest to oszustwo!

Dziś  do ostrołęckich policjantów zgłosiła się 35 - letnia mieszkanka naszego powiatu, która oświadczyła, że została oszukana w internecie.

Zgłaszająca  poinformowała, że na profilu aukcyjnym popularnego portalu społecznościowego  kupiła markowy telefon komórkowy, który był wystawiony do sprzedaży w okazyjnej cenie za kwotę 629 złotych.

Jednak pomimo przelania całości pieniędzy za kupiony towar nie otrzymała ona przesyłki, ani zwrotu przelewu. Po transakcji kontakt ze sprzedającym się ,,urwał”.

Sprawą dalej zajmują się policjanci z Komisariatu Policji w Myszyńcu.

Apelujemy do mieszkańców o zachowanie ostrożność i rozsądek przy zakupach na portalach aukcyjnych. Należy pamiętać, że tzw. okazje często kończą się utratą pieniędzy.

 

kom. Tomasz Żerański
KMP Ostrołęka

Powrót na górę strony