Aktualności

Podsumowanie akcji „Odblaskowa choinka”

Data publikacji 29.12.2022

Bezpieczeństwo niechronionych uczestników ruchu drogowego jest naszą wspólną sprawą. Wiedzą o tym ostrołęccy policjanci, Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego, Starostwo Powiatowe w Ostrołęce, Nadleśnictwo Ostrołęka, lokalne samorządy, podmioty i osoby wspierające działania profilaktyczne. Wspólnie – w realny i bezpośredni sposób poprawiamy stan bezpieczeństwa naszych mieszkańców. Jednym z przykładów wspólnego dbania o bezpieczeństwo mieszkańców była odblaskowa choinka.

 

 

Akcja „Odblaskowa choinka” – jak co roku, rozpoczęła się tuż przed świętami Bożego Narodzenia. Ostrołęccy policjanci wraz z pracownikami Nadleśnictwa Ostrołęka ustawili piękną, zieloną choinkę przed głównym wejściem do budynku Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce. Już po chwili zabłysła ona pełnym blaskiem, gdy pojawiły się na niej elementy odblaskowe przekazane przez Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego i Starostwo Powiatowe w Ostrołęce.

Każdy z mieszkańców miasta i powiatu ostrołęckiego mógł "poczęstować" się wiszącym na choince odblaskiem. Widząc, jak znikają one z naszego zielonego drzewka wierzymy, że odblaski będą na co dzień używane przez naszych mieszkańców, co realnie i bezpośrednio zwiększa bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów na drogach Ostrołęki i powiatu ostrołęckiego. Z radością mogliśmy uzupełniać zielone gałązki nowymi elementami odblaskowymi, aby ich blask przyciągał osoby potrzebujące nowych elementów codziennego ubioru.

Nasza choinka była inspiracją dla wielu osób, podmiotów i instytucji, które w ciągu ostatnich lat również przystrajały świąteczne drzewka właśnie w taki sposób. W wielu takich działaniach uczestniczyli ostrołęccy policjanci. Niejednokrotnie drzewka świecące odblaskami pojawiały się przed urzędami i instytucjami.

Podczas tegorocznej akcji „Odblaskowa choinka” ostrołęccy policjanci przekazali naszym mieszkańcom około tysiąca elementów odblaskowych. Niektóre z nich trafiły za pośrednictwem dzielnicowych bezpośrednio do najmłodszych uczniów z terenów gminnych.

Dziękujemy za współpracę w tym zakresie i wspólną dbałość o bezpieczeństwo mieszkańców.

 

 

Powrót na górę strony