Aktualności

KTOŚ PODEJRZANY KRĘCI SIĘ POD DOMEM, BĄDŹ NA PARKINGU - ZADZWOŃ NA POLICJĘ, KTÓRA PRZYJEZIE I TO SPRAWDZI

Data publikacji 22.12.2022

,,Bezpieczeństwo to nasza wspólna sprawa” to nie tylko hasło debat społecznych, ale też nasza właściwa reakcja np. na osoby i samochody, które bez celu przebywają w rejonie naszych domów, bądź też chodzą po klatkach schodowych i w rejonie bloków. Za każdym razem kiedy takie osoby wzbudzą nasze podejrzenia zgłośmy to na policję. Tego rodzaju zgłoszenia można przekazywać anonimowo bezpośrednio do dyżurnego ostrołęckich policjantów pod numer pod numer telefonu 47-704-14-24.

Bardzo często to Państwa sygnały mają ogromny wpływ na zwiększenie bezpieczeństwa. Odpowiednia reakcja przyczynia się do  zatrzymania sprawców. Pamiętajmy, że szybkie zgłoszenie, to szybka reakcja, dlatego kiedy widzimy w pobliżu miejsca naszego zamieszkania obcy samochód jeżdżący bez celu, bądź stojący zaparkowany poinformujmy o tym policjantów.

Tak samo sytuacją się przedstawia w rejonie bloków. Obce osoby chodzące bez celu po klatkach schodowych  również powinny wzbudzić naszą czujność. Tego typu zgłoszeń można dokonywać całkowicie anonimowo bezpośrednio do dyżurnego ostrołęckich policjantów pod numer pod numer telefonu 47-704-14-24.

Podczas przekazywania zgłoszenia starajmy się zapamiętać jak najwięcej szczegółów o podejrzanych osobach, lub samochodach np. markę i kolor pojazdu, numery rejestracyjne, a także ubiór osób, które  wzbudzają nasze obawy.

Policjanci zawsze przyjadą i sprawdzą "intencję" osób, które wzbudzają nasze obawy. Tym samym będziemy mieli pewność, że zrobilismy wszystko, aby być bezpiecznym.

kom. Tomasz Żerański
KMP Ostrołęka

Powrót na górę strony