Aktualności

Policjanci z Łysych rozmawiali z przedszkolakami na temat bezpieczeństwa podczas zimowych zabaw

Data publikacji 15.12.2022

Policjanci z posterunku policji w Łysych spotkali się z dziećmi w Przedszkolu Radosny Zakątek w Łysych. Podczas spotkania przedszkolaki chętnie omawiały z prowadzącymi zagadnienia dotyczące bezpieczeństwa podczas spędzania wolnego czasu w okresie zimowym. Dalsze spotkania już wkrótce.

W trosce o bezpieczeństwo naszych najmłodszych policjanci z ostrołęcki rozpoczęli cykl spotkań mających na celu zapewnienie bezpieczeństwa podczas zimowego wypoczynku i zabaw z tym związanych.

Podczas spotkania poruszone zostały tematy związane z wchodzeniem na zamarznięte zbiorniki wodne. Mundurowi ostrzegli maluchów przed tego rodzaju niebezpieczeństwem przekazując im informację, że jedyny bezpieczny lód to ten na lodowisku. Rozmawiano również o bezpieczeństwie podczas rzucania się śnieżkami oraz uczestniczenia w  kuligach i niebezpieczeństw z tym związanych.

Funkcjonariusze z Łysych radzili także najmłodszym, by nie rozmawiali z nieznajomymi oraz nie przyjmowali od nich żadnych prezentów.

W trakcie spotkań nie zabrakło także informacji na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Funkcjonariusze wyjaśniali przedszkolakom dlaczego w samochodzie wszyscy muszą mieć zapięte pasy, a dodatkowo dzieci mają obowiązek podróżować w fotelikach. Policjanci przypominali również, jak poprawnie przechodzić przez przejście dla pieszych, którą stroną drogi należy się poruszać, gdy nie ma chodnika oraz tłumaczyli dlaczego warto nosić odblaski. Zalecali dzieciom również, by do zabawy na śniegu, zjazdów na sankach wybierali zawsze bezpieczne miejsca, z dala od ruchliwych ulic.

Na koniec przypomniano najmłodszym numery alarmowe oraz wskazano jakie informację należy przekazać podczas zgłoszenia.

 

kom. Tomasz Żerański
KMP Ostrołęka

Powrót na górę strony