Aktualności

Mazowiecka grupa ,,SPEED’’ nie odpuszcza piratom drogowym - 27 punktów, wysoki mandat i zatrzymanie prawa jazdy

Data publikacji 06.12.2022

Policjanci z ostrołęckiego Wydziału Ruchu Drogowego, którzy wchodzą w skład Mazowieckiej Grupy SPEED cały czas czuwają nad bezpieczeństwem na drodze. Funkcjonariusze wyeliminowali z drogi kolejnego niebezpiecznego kierowcę, który za swoją jazdę „zarobił” aż 27 punktów karnych. Oprócz wysokiego mandatu stracił też prawo jazdy. Apelujemy o ostrożność, pamiętajmy, że drogi w takiej temperaturze jaką mamy obecnie mogą być bardzo zdradliwe i prędkość nawet ta dozwolona przepisami nie będzie prędkością bezpieczną.

Coraz lepsze samochody i coraz lepsze drogi zachęcają niektórych kierowców do łamania przepisów ruchu drogowego. W ten sposób osoby te powodują zagrożenie nie tylko dla siebie, ale stwarzają niebezpieczeństwo dla życia i zdrowia innych uczestników dróg, często nie zdając sobie z tego sprawy. By ograniczyć agresywne zachowania kierowców na drodze  z piratami drogowymi skutecznie „walczy” Mazowiecka Grupa SPEED w skład której wchodzą mundurowi z ostrołęckiej drogówki. Policyjne patrole mogą poruszać się po terenie całego województwa mazowieckiego.

W miniony weekend jeden z policyjnych patroli grupy „SPPED” pełnił służbę zarówno na terenie powiatu ostrołęckiego, jak i makowskiego radiowozem oznakowanym.

W pewnym momencie uwagę mundurowych przykuł kierowca opla omega, który wyprzedzał na podwójnej linii ciągłej, ponadto przekroczył prędkość w obszarze zabudowanym o 29 km/h. Kierowca nie stosował się do sygnałów świetlnych i dźwiękowych nakazujących zatrzymanie do policyjnej kontroli.

Za kierownicą znajdował się mieszkaniec powiatu przasnyskiego. Za swoją jazdę otrzymał aż 27 punktów karnych, ukarano go także wysokim mandatem karnym. Ponadto jego prawo jazdy zostało zatrzymane na okres 3 miesięcy.

Ostrołęccy policjanci przypominają:

Kierujący, który przekroczy prędkość o więcej niż 50 km/h w obszarze zabudowanym musi liczyć się z zatrzymaniem prawa jazdy na 3 miesiące. W tym czasie nie może prowadzić pojazdów mechanicznych, a jeśli wpadnie na kontroli drogowej, okres ten wydłuża się automatycznie do 6 miesięcy. Druga "wpadka" skutkuje trwałym odebraniem uprawnień i koniecznością ponownego zdania egzaminu.

kom. Tomasz Żerański
KMP Ostrołęka

Powrót na górę strony