Aktualności

Ostrołęcka drogówka udaremniła jazdę kolejnemu niebezpiecznemu kierowcy

Data publikacji 30.11.2022

Jazda pod wpływem narkotyków jest skrajną nieodpowiedzialnością. Jeśli dodamy do tego brak uprawnień do kierowania pojazdami, to wtedy jazda takiego kierowcy staje się jeszcze większym zagrożeniem na drodze. Właśnie takiego kierowcę policjanci z ostrołęckiej drogówki zatrzymali wczoraj na terenie gminy Olszewo - Borki.

Wczoraj jeden z patroli ostrołęckiej drogówki dbał o bezpieczeństwo w ruchu drogowym na terenie gm. W pewnym momencie uwagę funkcjonariuszy przykuł dostawczy peugeot, którego styl jazdy mógł wskazywać, że kierowca znajduje się pod wpływem alkoholu, bądź narkotyków, mundurowi postanowili to sprawdzić zatrzymując pojazd do kontroli. 

Kierowcą peugeota był 33-letni mieszkaniec powiatu ostrołęckiego, był trzeźwy. Jednak widząc zachowanie mężczyzny mundurowi przeprowadzili test narkotykowy, który u 33-latka wyszedł pozytywnie.  W związku z powyższym od mężczyzny została pobrana krew do badań na zawartość środków odurzających.

Dodatkowo sprawdzenie go w policyjnych systemach informacyjnych wykazało, że nie powinien w ogóle poruszać się po drodze w roli kierowcy, ponieważ ma orzeczony sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

W najbliższym czasie bezmyślny kierowca odpowie za swoje postępowanie przed sądem.  

kom. Tomasz Żerański
KMP Ostrołęka

Powrót na górę strony