Aktualności

Ktoś podejrzany kręci się pod twoim domem, bądź mieszkaniem - reaguj dzwoniąc na policję!

Data publikacji 29.11.2022

Za każdym razem kiedy podejrzane osoby wzbudzą nasze podejrzenia zgłośmy to na policję. Tego rodzaju zgłoszenia można przekazywać anonimowo bezpośrednio do dyżurnego ostrołęckich policjantów pod numer pod numer telefonu 47-704-14-24. Policjanci za każdym razem przyjadą na miejsce i sprawdzą taką sytuację, a my będziemy mieć pewność, że jesteśmy bezpieczni.

Bardzo często to Państwa sygnały mają ogromny wpływ na zwiększenie bezpieczeństwa. Odpowiednia reakcja przyczynia się do  zatrzymania sprawców.

Pamiętajmy, że szybkie zgłoszenie, to szybka reakcja, dlatego kiedy widzimy w pobliżu miejsca naszego zamieszkania „obcy” samochód jeżdżący bez celu, bądź stojący zaparkowany, poinformujmy o tym policjantów.

Tak samo sytuacją się przedstawia w rejonie bloków. Obce osoby chodzące bez celu po klatkach schodowych również powinny wzbudzić naszą czujność. Tego typu zgłoszeń można dokonywać całkowicie anonimowo bezpośrednio do dyżurnego ostrołęckich policjantów pod numer pod numer telefonu 47-704-14-24. Policjanci każdorazowo przyjadą na miejsce i sprawdzą „intencję” takich osób. 

Podczas przekazywania zgłoszenia starajmy się zapamiętać jak najwięcej szczegółów o podejrzanych osobach, lub samochodach np. markę i kolor pojazdu, numery rejestracyjne, a także ubiór osób, które wzbudzają nasze obawy.

Nie wpuszczajmy także domofonem na klatkę schodową żadnych obcych osób nawet jeśli twierdzą, że są nowymi sąsiadami, którzy np. zapomnieli kluczy itp. Informujmy także policję o osobach, które np. pukają do naszych drzwi i jeśli po ich otwarciu, lub zapytaniu ,,kto tam?’’ mówią, że to pomyłka, bądź się nie odzywają i wychodzą z naszego bloku.

Wzmóżmy czujność sąsiedzką, nie udzielajmy informacji o sąsiadach (np. o sprawach dotyczących godzin pracy, terminach urlopu, itp.) osobom, których nie znamy.

Pamiętajmy, że bezpieczeństwo, to nasza wspólna sprawa, szanujmy i dbajmy o  dobre relacje sąsiedzkie, które pozwolą nam wszystkim zwiększyć jeszcze bardziej nasze bezpieczeństwo.

 

kom. Tomasz Żerański
KMP Ostrołęka

Powrót na górę strony