Aktualności

NIE – dla przemocy domowej.

Data publikacji 06.06.2017

Interwencja domowa na terenie naszego powiatu zakończyła się zatrzymaniem przez policjantów podejrzanego o przemoc domową. Wobec mężczyzny zastosowano środek zapobiegawczy w postaci nakazu opuszczenia zajmowanego lokalu, dozoru policyjnego oraz zakazu zbliżania do osób pokrzywdzonych. Nie bądźmy obojętni wobec takich sytuacji – reagujmy.

W   minioną sobotę tuż przed godziną 1 w nocy policjanci w Ostrołęce otrzymali niepokojące zgłoszenie. Interwencja dotyczyła przemocy w rodzinie.

Na miejsce skierowano policjantów z wydziału patrolowego. Według wstępnych ustaleń sprawca miał znęcać się nad żoną i dziećmi.

Reakcja policjantów była zdecydowana. Około 50 - letni mieszkaniec naszego powiatu  został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu.

Dalsze czynności kontynuowane były w Prokuraturze Rejonowej w Ostrołęce. Ostatecznie Prokurator zastosował wobec zatrzymanego środki zapobiegawcze w postaci nakazu opuszczenia zajmowanego lokalu, zakazu zbliżania się do pokrzywdzonych oraz dozór policyjny.

Postępowanie w powyższej sprawie pod nadzorem Prokuratury prowadzą policjanci z ostrołęckiego wydziału dochodzeniowo – śledczego. Sprawcy grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

 

Często w danej rodzinie jest rozgrywany z dramat, który trwa w niej nawet od wielu lat. Będąc świadkami takich sytuacji nie zamykajmy oczu błędnie myśląc ,, to nie moja sprawa”.

Zdarza się, że ofiary są zastraszane przez swoich bliskich. Dlatego na nas np. sąsiadach spoczywa rola odpowiedniej reakcji.

Słysząc odgłosy awantury domowej zawsze w takich sytuacjach powiadamiajmy odpowiednie służby i instytucję.

 

 

mł. asp. Tomasz Żerański

KMP Ostrołęka


 

Powrót na górę strony