Aktualności

Podsumowanie działań „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”

Data publikacji 24.11.2022

Ostrołęccy policjanci prowadzili wczoraj działaniach pn. „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego". Tego typu działania prowadzone są cyklicznie, aby wpłynąć na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym - zwłaszcza na przestrzeganie przepisów związanych z korzystaniem z dróg przez pieszych. Niestety nie wszyscy stosowali się do obwiązujących przepisów w tym zakresie.

Wczoraj na terenie naszego miasta i  powiatu prowadzone były działania „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”. Akcja na celu poprawę bezpieczeństwa pieszych i rowerzystów. W ramach działań policjanci kontrolowali stosowanie się do przepisów ruchu drogowego zarówno przez niechronionych uczestników, jak i kierowców.

Podczas akcji policjanci ujawnili 18 wykroczeń popełnianych przez pieszych, które w zdecydowanej większości polegały na przechodzeniu przez jezdnię w miejscu niedozwolonym.  Odnotowano także pieszego, który przechodząc przez przejście popełnił wykroczenie polegając na korzystaniu przez niego z telefonu.

Natomiast jeżeli chodzi i kierowców, to ujawniono 18 przypadków  przekroczeń prędkości podczas zbliżania się do przejść dla pieszych.

Nie bez winy byli także rowerzyści, których wczoraj ujawniono 11-popełniali oni wykroczenia polegające na przejeżdżaniu po przejściu dla pieszych.  

Apelujemy do wszystkich użytkowników dróg o przestrzeganie przepisów oraz zachowanie ostrożności i rozwagi podczas poruszania się po drodze.

Kierowcy powinni pamiętać, że dojeżdżając do przejść dla pieszych powinni zdecydowanie zmniejszyć prędkość i w razie potrzeby zatrzymać pojazd.

Jednak, aby być bezpiecznym to trzeba być widocznym, dlatego prosimy pieszych i rowerzystów o noszenie elementów odblaskowych, w które potrafią uratować życie.

Podarujmy naszym bliskim kamizelkę odblaskową, być może to będzie dla nich najlepszy prezent jaki otrzymają, ponieważ uratuje im to co najcenniejsze...życie.

 

kom. Tomasz Żerański
KMP Ostrołęka

Powrót na górę strony